İlginizi Çekebilir

Google, Pixel 3A Serisinin Üretimini Sonlandırıyor!

google-pixel-3a

Google, Pixel 4A’nın yaklaşmasıyla beraber eski modellerin üretimini durduruyor. Bir Google sözcüsü, Android Police’e yaptığı açıklamada Pixel 3a ve Pixel 3AXL satışlarının sonlandırılacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada cihazların 2 çevrimiçi mağazada stoklar bittiğinden dolayı satıştan kalktığı belirtilirken, perakende satışlarının da mağazaların ellerindeki cihazları sattıktan sonra sonlandırılmış olacağı belirtildi. Yani Google, bu cihazlar için artık hiçbir şekilde stok yenilemesi yapmayacak.

Google Store’un ABD sayfasına baktığımızda, ürün stokta yok ifadesiyle karşılaşıyoruz. Daha önce Pixel 4’ün gelmesiyle birlikte üretimi sonlandırılan Pixel 3 modelleri, web sitesinden tamamen kaldırılmıştı. Muhtemelen kısa bir süre içinde bu akıllı telefonların satış sayfası da yayından kaldırılacak, ve yerini Pixel 4A modeline bırakacak.

Önerilen Yazı
Google Pixel 4A İle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

Pixel 3A ve 3AXL, 2019’un Mayıs ayında tüketicilerin beğenisine sunulmuştu. Kullanıcılar cihazların özellikle kamerasına büyük övgüler yağdırdılar. Bunun yanında cihaz donanımı ve alınabilir fiyat etiketiyle de dikkat çekiyordu. Akıllı telefonların hızlı bir şekilde güncellenmesi de, birçok orta seviye cihaza güçlü bir alternatif olmasının önemli bir nedeniydi.

Yerine gelecek Pixel 4A’nın da onun gibi uygun fiyatlı olması ve kamera yeteneklerini konuşturması bekleniyor. Google, bu cihazın lansmanını yakın bir zamanda yapacaktı ancak ertelendi, ve yeni bir tarih de açıklanmadı. Yukarıda dediğim gibi, eski cihazın üretimine son verilmesi, Pixel 4A’ya oldukça yakın olduğumuzu gösteriyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://gsmarena.com/google_discontinues_the_pixel_3a_and_pixel_3a_xl-news-44073.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap