Yenilenmiş Huawei Nova 7 SE, Dimensity 810 işlemciyle Gelecek!

nova 7 se

Huawei bir taraftan amiral gemileri için çalışma yaparken diğer taraftan da orta seviye akıllı telefonları için çalışmalar yapıyor. Şirketin yakın zamanda duyurduğu orta seviye akıllı telefonlardan biri de Nova 7 SE’ydi. 5G desteğine sahip Nova 7 SE, Huawei Kirin 820 5G işlemciden güç alıyordu. Bu işlemcide 4 adet, 2,2GHz hızında çalışan Cortex A76 ve 4 adet 1.84GHz hızında çalışan çekirdekler yer alıyordu.

Huawei, şimdi ise CND-AN00 model numarasını taşıyan bir akıllı telefonu onayladı. Çin’den gelen sızıntılar, bu telefonun geçmişte ortaya çıkan Dimensity 800U işlemciye sahip Huawei telefon olduğunu söylüyor, Nova 7 SE.

Huawei, Dimensity 800U yonga setiyle Nova 7 SE'yi yeniden başlatacak

Yine başka bir sızıntı yeni Nova 7 SE 5G’nin ilk modelden daha ucuz olacağı yönünde bilgi veriyor.

Fakat Dimensity 800U, Kirin 820 5G kadar hızlı bir işlemci değil çünkü sadece 2 adet yüksek hızlı Cortex A76 çekirdeğiyle geliyor. Diğer 6 çekirdek, Cortex A55 ve bunlar 2.0GHz hızda çalışıyor.

Huawei’in bu hamlesi, Çin’le ABD gerginliği sebebiyle şirkete yonga setlerine erişim engeli getirilmesinden kaynaklanıyor. Eğer chiplere engel konusunda bir çözüm getirilmezse, Huawei gelecekte daha çok MediaTek işlemcili telefon çıkaracak gibi görünüyor.

https://www.gsmarena.com/huawei_to_relaunch_nova_7_se_with_dimensity_800u_chipset-news-45225.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap