İlginizi Çekebilir
Titanfall 2 Bölüm 4

LG’den 2. Çeyrek Raporu, Bahaneler Devam Ediyor!

LG kablosus şarj

LG’nin çok zor bir süreçten geçtiğini artık bilmeyen yok. Şirket, akıllı telefon bölümünde hiç iyi günler geçirmiyor. Duyurduğunuz yeni telefonda eski işlemci kullanırsanız kötüye gidişiniz durmaz tabii.

Her neyse, telefon üreticileri, 2020’nin 2. Çeyrek finansal sonuçlarını da paylaştı, LG bu verileri de paylaşan en son şirket oldu.

LG, yaptığı açıklamada Covid 19’un kendilerini olumsuz etkilediğini söyledi. Şirket, akıllı telefonlar dahil 5 bölümde önemli düşüşler yaşadı.

Şimdi bunları detaylandıralım, şirketin Mobile Communications Company bölümü (mobil cihazlar), geçen yılın aynı dönemine göre% 18 düşüş gösterdi ve şirket bu bölümden yaklaşık, 1,07 milyar USD’lık satış gerçekleştirdi.

LG telefonlar çalkantılı ikinci çeyrekte düşük performans gösteriyor

LG, çeyrek satışlarında %31,1’lik bir artış olduğunu söyledi ve arz kesintisinin dengelenmesi için ABD ve Avrupa’daki pazarlarda uyguladığı önlemleri kaldırma kararı aldı. Şirketin faaliyet marjı da 2020’nin ilk çeyreğinde %23,8 iken ikinci çeyrekte %15,8’e geriledi.

Bu veriler, LG’nin akıllı telefon bölümünde 11. Kez gerilediğini gösteriyor. Şirket tarihinde buna benzer bir durum, 2003 yılının 2. Çeyreğinde yaşanmıştı

LG telefonlar çalkantılı ikinci çeyrekte düşük performans gösteriyor

LG ile ilgili her sözümde dedim, şirkette bir şeylerin, mobil departmanda liderin değişmesi lazım diye. Fakat sanıyorum eksik söylemişim, şirketteki yöneticilerin kafa yapısının da değişmesi lazım. Adamlar hââ aynı hataları yapıyor.

Üstelik her şey ortadayken, yani şirketin mobil departmanı 11. Kez Satışlarda gerileme yaşamışken, şirket tek sorumlunun Covid-19 olduğunu söylüyor. Bu hikaye ne kadar tanıdık geliyor, hatırlarsanız Nokia da batacağına inanmıyordu.

LG’nin bundan sonra toparlanması zor, ama umarım şirketin sonu Sony Mobile ve Nokia gibi olmaz. Bekleyip göreceğiz bakalım neler olacak.

https://www.gsmarena.com/lg_phones_keep_underperforming_during_a_turbulent_second_quarter-news-44518.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap