İlginizi Çekebilir

Kamera Odaklı Galaxy F Serisi Geliyor!

41 temsili

Burada da bir yazımda söylemiş olmam lazım, akıllı telefon fiyatları arttı, üreticilerin hedef kitlelere özel cihaz duyurmaları gerekiyor. Bunlar kamera odaklı, performans odaklı gibi ayrı ayrı kategorilerde olabilir. İşte Samsung, nihayet böyle bir şey yapmaya karar verdi.

Samsung, Galaxy F serisi altında fotoğrafçılık odaklı akıllı telefonlarını Hindistan’da satışa sunmaya hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre bu telefonlar, yaklaşık 200 – 270USD aralıkta fiyat etiketine sahip olacak ve satışa sunulacak. Kesin değil ama F serisine ait ilk telefonlar, önümüzdeki ay bir çevrimiçi lansmanla satışa sunulabilir.

Samsung Galaxy F41 listesi

*Galaxy F41

Beklenen bu duyuru öncesinde Samsung Hindistan sayfasında ürüne ait bir kullanım klavuzu yayımlandı ve bu klavuz, serinin ilk üyesi Galaxy F41’i bize gösteriyor. Telefon, daha önce Samsung’un katlanabilir bir akıllı telefonuna ait olduğu söylenen SM-F415F model numarasını taşıyor.

F41’in tasarımsal şemalarına baktığımızda su damlası çentikli bir ekran, arkada üçlü kamera kurulumu, yine arkada parmak izi okuyucu ve kulaklık girişini görüyoruz. Şematikler, telefonda 2 hoparlör kurulumunun olduğunu da ortaya koyuyor.

Samsung Galaxy F41 şemaları

*Galaxy F41 Şemaları

Kullanım klavuzuna baktığımızda net olarak belirtilmese de arkadaki kameralardan birinin geniş açı, diğerinin ise ultra geniş açı sensörü olduğunu öğreniyoruz. Spekilasyonlar ana kameranın 64MP olduğu yönünde. Üçüncü sensörün ne olduğu yakında ortaya çıkar.

Klavuz, hızdan bahsetmese de F41’in hızlı şarj desteği ile geleceğini de bize söylüyor. Ayrıca USB-C portundan şarj olacak. Yine çift SIM girişi ve Micro SD Card girişlerinin de telefonda yer aldığını bu klavuz onaylıyor.

Kamera ayrıntıları ve SIM yuvası ayrıntılarıKamera ayrıntıları ve SIM yuvası ayrıntıları

Galaxy F41, Gekkbench testinden de geçti ve Exynos 9611 işlemciden güç aldığını da bu sayede öğreniyoruz. Tek çekirdekte 348, çoklu çekirddekte 1339 puan alan F41, 6GB RAM’e sahip.

Kamera odaklı Samsung Galaxy F serisinin yakında Hindistan'da piyasaya çıkması bekleniyor, kullanım kılavuzu Samsung Hindistan sitesinde listeleniyor

Galaxy F41’in ne zaman duyurulacağı ve hangi ülkelerde satışa çıkacağı şu an bilinmiyor. Fakat tanıtım yaklaştıkça, daha fazla detay kendini gösterecektir. Siz Galaxy F41 hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/camerafocused_samsung_galaxy_f_series_expected_to_debut_in_india_soon_user_manual_listed_on_samsung_-news-45288.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap