İlginizi Çekebilir

Analistler, İphone Satışlarının Önümüzdeki Yıl Düşmesini Bekliyor!

İPHONE
1

Apple, geçen yıl İphone X modelinde köklü tasarım değişiklikleri yapmış ve kullanıcıların ilgisini çekmişti. Bu yılda İphone XS ve XS Max modellerinin duyurusunu gerçekleştiren Apple, çok ciddi tasarım değişikliklerinde bulunmamıştı. Analistlere göre seneyede bizi yeni bir İphone beklemiyor.

İphone sevkiyatları 200 milyonun altına inecek!

Nomura analisti Anne LEE, bu yıl 213 milyon olan İphone sevkiyatlarının, 2019 yılında 204, 2020 yılında ise 200 milyonun altına kadar gerileyebileceğini söyledi.

2020 yılına kadar yeni tasarım yok!

Analist, Apple’ın önümüzdeki yıl duyuracağın İphone modellerinde çok büyük tasarımsal değişiklikler yapmayacağını açıkladı. Yapılacak en büyük geliştirme AR (artırılmış gerçeklik) üzerine olacak. Bunun dışında kamera alanındada geliştirmeler yapılacak. Bu senede gördüğümüz üzere işlemci alanındada önemli çalışmalar yapılacağını tahmin ediyoruz.

2020 yılında ise Apple’ın tasarımda bazı değişiklikler yapacağı analist tarafından ön görülüyor. Örneğin çentiğin tamamen kaldrılması bunlardan biri olacaktır.

Apple, geçtiğimiz aylarda İphone satış rakamlarıyla ilgili istatistikleri paylaşmayacağını açıklamıştı. Bunun gerekçesi olarakta satış rakamlarının gerçek kullanıcı memnuniyetini yansıtmadığını göstermişti. Buradan anladığımız, İphone satışlarının firma leyhine gitmediğiydi ancak firma bunu yalanladı. Fakat gerçekler er yada geç ortaya çıkıyor, Ele ulaşan bilgilere göre Apple, İphone satışlarında önemli düşüşler yaşadı ve bunu gizlemek için kullanıcı deneyimi bahanesini öne sürdü. Apple’ın geleceği nasıl olacak hep birlikte göreceğiz.

Geçtiğimiz haftalarda yeni İphone modellerinin Türkiye fiyatları açıklanmış ve bazı kullanıcılar tarafından büyük tepki çekmişti. Türkiye’de cihazı ilk alanda Apple tarafından paylaşılmıştı.

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap