İlginizi Çekebilir

İşte Karşınızda Red Magic 5S!

magic 5s

Türlü türlü sızıntılarla hakkında birçok şey duyduğumuz Red Magic 5S, artık resmi. 144Hz ekran, geliştirilmiş soğutma sistemi, Snapdragon 865 işlemci gibi özellikleriyle öne çıkan bu minik canavarı şimdi yakından tanıyacağız.

Magic 5S ile akıllı telefonlarda genellikle gördüğümüz bakır ısı borularının aksine ICE Ag adlandırılan gümüş kaplı soğutma sistemiyle karşılaşıyoruz. Bu, bakır borulardan daha verimli bir soğutma sağlıyor, ayrıca telefon önceki modelde de yer alan 15000 RPM fanı da koruyor. Böylece oyun oynarken cihazınızın ısınmasıyla yaşanan performans düşüşü, minimuma inior.

Telefon 55W güçle hızlı şarj olabiliyor, bahsettiğim fan ise cihazınız şarj olurken ısınmayı engelleyerek performansınızı artırıyor. Yani bu küçük fanımız çok büyük bir sorumluluk üstlenmiş.

Red Magic 5S, geliştirilmiş soğutma sistemi, 144Hz yenileme hızı ekranı ve Snapdragon 865 ile piyasaya sürüldü

Ön tarafta, üst ve alttan olabildiğince inceltilmiş çerçevelere sahip 6.65 inçlik Ful HD + çözünürlüğünde bir ekran yer alıyor. Bu ekranın yineleme hızı 144Hz, dokunmatik örnekleme hızı ise 240Hz. Ayrıca rekabetçi oyunlarda işinizi kolaylaştıracak olan, 320Hz’ye kadar dokunmatik örnekleme hızına ulaşan kapasitif dokunmatik kontrolcülere de sahip.

Red Magic 5S, geliştirilmiş soğutma sistemi, 144Hz yenileme hızı ekranı ve Snapdragon 865 ile piyasaya sürüldü

Arka tarafa gelelim, bizi üçlü kamera kurulumu karşılıyor. Bu kameralar; 64MP Sony IMX686 birincil kamera, 8MP ultra genişaçı snapper ve 2MP makro sensörü. Red Magic 5S’in ideal bir kamera performansı sunacağını düşünüyorum. Ayrıca arka tarafta çoğu oyun telefonunda gördüğümüz RGB aydınlatma da var.

Selefi gibi Red Magic 5S de 16GB’ye kadar LPDDR5 RAM ve 256GB’ye kadar UFS 3.1 depolama çözümüyle geliyor. Telefonun işlemcisi ise yazının başında söylediğimiz gibi Snapdragon 865. Android 10 üzerinde özelleştirilmiş Red MagicOS arayüzüyle gelen cihaz, 4500mAh’lik bir pile sahip. Bu pil kutu içerisindeki 55W’lık şarj adaptörüyle çok hızlı bir şekilde doluyor.

Red Magic 5S, geliştirilmiş soğutma sistemi, 144Hz yenileme hızı ekranı ve Snapdragon 865 ile piyasaya sürüldü

Lubia Magic 5S, Mavi ve Kırmızının yanında Gümüş renk seçeniğine de sahip olacak. 8GB/128GB sürüm yaklaşık 542USD, 12GB/256GB sürüm yaklaşık 628USD, en yüksek sürüm olan 16GB/256GB ise yaklaşık 715USD fiyat etiketiyle Çin’de ön siparişe açıldı. Satışlar Çin’de 1 Ağustos’ta başlayacak, telefoonun global pazarda yer alması ise Eylül ayını bulacak. Türkiye’de cihazı göreceğimizi düşünmüyorum.

ZTE’nin bu oyun telefonunu beğendiniz mi?

https://www.gsmarena.com/red_magic_5s_debuts_with_improved_cooling_system_144hz_refresh_rate_display_and_snapdragon_865_-news-44488.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap