İlginizi Çekebilir

İphone SE (2020) Dünya Genelinde Satışa Sunuluyor!

İphone SE 2

Apple’ın bu ay duyurduğu, İphone 8’in yenilenmiş versiyonu diyebileceğimiz İphone SE (2020) Dünya genelinde 40 ülkede daha satışa çıkıyor.

ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve Kanada’nın da bulunduğu bu 40 ülkeden 17 Nisan’da ön sipariş veren kullanıcılar, 01 – 05 Mayıs tarihleri arasında cihazlarını teslim alacak, biraz daha geç ulaşma ihtimali de bulunuyor.

İphone SE’nin satışa çıkacağı diğer ülkeler arasında Çin, Rusya, İtalya ve Avusturalya yer alıyor.

İphone SE (2020) neler sunuyor?

Gücünü Apple A13 Bionic’ten alan İphone SE (2020) 64GB, 128GB ve 256GB  dahili hafıza seçeneklerine sahip. 750 X 1334  çözünürlüğünde, 4.7 inçlik LCD ekran ile gelen akıllı telefonun arkasında 12MP çözünürlüğünde bir kamera, ön tarafında ise 7MP çözünürlüğünde bir selfie kamerası yer alıyor. Bu akıllı telefon, abileri gibi kamera konusunda çok iddialı değil ama yazılımsal geliştirmelerle hatırı sayılır bir kamera performansı sunuyor.

Cihaz Touch ID parmak izi sensörüyle geliyor, ve özlenen eski nesil tasarımı da bu cihazda görebiliyoruz.

İphone SE (2020) çıkışıyla beraber İphone 8’in üretimine Apple tarafından son verildi. Cihazın Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı hakkında şuan bir bilgi yok.

http://gsmarena.com/apple_iphone_se_2020_goes_on_sale_in_40_countries-news-42857.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.