İlginizi Çekebilir

iPhone 7, işlemci testinde Samsung Galaxy S9’u geçti!

iPhone-7-1024x683.jpg

Bence yalan haber.
Hatırlarsanız teknolojidevi Samsung, geçtiğimiz günlerde Barcelona’da gerçekleşen ve bizim de anlık gelişmeleri aktardığımız Mobile World Congress 2018’in (MWC) ilk gününde yeni amiral gemileri Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus cihazlarını tanıtmıştı. Özellikle kameraları konusunda oldukça iddialı olan Samsung, kamera yeniden hayal edildi sloganı ile kullanıcılar karşısına çıkmıştı. Ki sonradan yapılan testlerde de Güney Kore merkezli şirketin neden bu kadar iddialı olduğu anlaşılmıştı. Zira Galaxy S9 Plus’ın kamera testleri, şu ana kadar yapılmış en iyi kamera olduğunu gösteriyordu. Fakat cihazın bu denli güzel olması, kamera performansının muazzam olması, maalesef işlemcisi için geçerli değilmiş. Çünkü sonuçlara göre iPhone 7, Galaxy S9’dan daha iyi performans veriyor.

iPhone 7, işlemci testinde Samsung Galaxy S9u geçti
iPhone 7’nin işlemci testleri, Samsung Galaxy S9’dan daha iyi olduğunu gösteriyor
Zira ünlü performans testi platformu olan GeekBench 4, yaptığı yeni bir cihaz testi ile yine gündeme oturdu. Çünkü firma iki ezeli rakip Apple ile Samsung’un amiral gemilerinin de olduğu cihazların tek çekirdek işlemcilerini inceledi. Yapılan incelemelerde ise herkesi şaşırtan sonuçlar çıktı. Öyle ki geçen sene piyasaya sürülen Apple firmasının 10. yılı şerefine çıkardığı iPhone X’in A11 ve daha önce çıkardığı iPhone 7’nin A10 işlemcileri, Samsung Galaxy S9’un Exynos 9810 işlemcisini geçmiş. Yani Apple firmasının birkaç yıl önce çıkardığı iPhone 7 cihazı, Samsung’un önümüzdeki günlerde piyasaya süreceği Galaxy S9’dan daha iyi işlemci performansı sunuyor. Bu test ile alakalı açıklama yapan Samsung’un üst düzey sözcüsü, teste gönderilen S9’un MWC için üretilen ve optimize edilmemiş demo sürümü olabileceğini belirtti. Şayet test edilen Galaxy S9 cihazı şirketin sözcüsünün dediği gibi değil de, tamamen optimize edilmiş, tam hali ise gerçekten kullanıcılar için sıkıntı oluşturabilir.
Şahsi görüşüm bu telefonları almayın. Eğer alacaksanız bekleyin fiyatlar makul seviyelere insin.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap