İlginizi Çekebilir

Nokia 7.1 Plus’un Tasarımı Tamamen Ortaya Çıktı!

Nokia-7.1-Plus

2016 yılında HMD Global tarafından satın alınan Nokia, ilk akıllı telefonunu Ocak 2017’de duyurup Çin’de satışa sunmuştu. Yeni cihazlar üzerinde çalışmalara devam eden Nokia, 7.1 Plus isimli yeni bir cihazın duyurusunu çok yakında gerçekleştirecek.

Cihazın 360 Derece görüntüsü, bir videoda ortaya çıktı. Gelin önce tasarımda neler var bir bakalım:

Cihazın USB Type-C portu dibe doğru bir şekilde alt tarafta bulunuyor. Sağ tarafta bir hoparlör, sol tarafta ise mikrofon bizi karşılıyor. Cihaz, çentikli bir tasarım ile geliyor ve bu çentiğin üstünde ahize, ön kamera ve bazı sensörler bulunuyor.

Cihaz sağ tarafta aynı zamanda güç tuşu ve ses kontrol tuşlarınada ev sahipliği yapıyor. Sol tarafa geldiğimizde SIM kart girişi ve ve demin dediğimiz gibi bir mikrofon bizi karşılıyor. Üst tarafa geldiğimizde 3.5mm’lik jak girişi, onun hemen yanında iise bir mikrofon daha konumlandırılmış. Cihazın arka tarafına baktığımızda ise dikey çift kamera ve parmak izi okuyucu bizi karşılıyor.

Bu cihazın, Qualcomm Snapdragon 710 işlemcisine sahip ilk Nokia modeli olacağını hatırlatalım. Nokia 7.1 Plus ile ilgili tüm detaylar, 4 Ekim’de düzenlenecek bir etkinlikte duyurulacak. Cihaz Android One projesine dahil ve Android 9.0 Pie ile kutudan çıkacak.

 

Görseller

&nbspnokia7.1-plus-1;

nokia-7-1-plus-2

null

nokia-7-1-plus-3

nokia-7-1-plus-4

nokia-7-1-plus-5

nokia-7-1-plus-6

Son olarak, konuyla ilgili paylaşılan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap