İNİNAL KART VE PARAM BYNOGAME KART KARŞILAŞTIRMASI; SIK SORULAN SORULAR!

Ekran Alıntısı

Ön ödemeli kart pazarında şu aralar büyük bir rekabet yaşanıyor. İninal’ın ücretleri yükseltmesi ve müşteri memnuniyet sorumları kullanıcıları farklı bir alternatif aramaya itiyordu. Bunu fırsat bilen Param, ilk önce genç kart isimli ön ödemeli kartını duyurdu. Bu kart, İninal’ın aksine aylık kullanım ücreti almıyor, para çekme özelliğini içerisinde bulunduruyordu.

ByNoGame ise Param ile iş birliği yaparak ByNoGame kartı duyurdu. Bu sayede Türk Elektronik Para A. Ş. Kendini oyunculara tanıtma fırsatı buldu. Türkiye’nin en büyük oyun ağının böyle bir girişimde bulunması, firmanın yaygınlaşmasına yol açtı. Ancak önünde büyük bir rakini var, İninal. 600000’a yakın aktif kullanıcısı bulunan İninal’ın karşısına böyle bir rakip çıkması kullanıcıları karşılaştırma yapmaya itti. Bizde sizlere bu ön ödemeli kartların kıyaslamasını yapacağız. İki kartında dikkat çeken özellikleri aşağıda listelenmiştir:

İNİNAL

  Ülkenin neresinde olursanız olun, mutlaka İninal karta sahip olabilirsiniz.

  E-PIN’lerinizi hiç bir ek işlem yapmadan İninal cüzdan üzerinden satın alabilirsiniz.

  İş ortaklarına özel kampanyalar

  Tüm Dünya’da, güvenle kullanabilirsiniz.

BYNOGAME PARAM

  Türkiye’deki tüm ATM’lerden paranızı istediğiniz zaman çekebilirsiniz.

  Aylık kullanım ücreti, kart ücreti yoktur

  ByNoGame’e özel kampanyalarda öncelik hakkına sahip olabilirsiniz.

  Diğer ByNoGame kart kullanıcılarına ücretsiz para gönderebilir, paranızı banka hesabınıza, kredi/banka kartınıza yatırabilir, QR kod ya da hesap numarasıyla diğer Param hesaplarına para gönderebilirsiniz.

  ByNogame bakiye yüklemelerinizden komisyon alınmaz

İki kartında önemli özelliklerini sizlere listeledik. İninal kartın satış noktalarına Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İninal kart MasterCard geçen her yerde geçerlidir, ByNogame kart Troy logolu olduğu için yalnızca Türkiye’de kullanılabilir. ByNoGame kartın aylık kullanım ücreti yoktur.

İninal kart nakit çekime kapalıdır, ByNoGame kart ile Türkiye’deki tüm ATM’lerden para çekebilirsiniz, (1TL+%1,14 KOMİSYON ALINIR)

İki kartta BKM EXpres’e eklenebilir, ancak kartlar ile para gönderimi yapılamaz.

BynoGame karta, kullanıcının tercihiyle isim yazılabilir.

SIK SORULAN SORULAR

İninal kartı nereden alabilirim? İninal kartı TEKNOSA, N11, HEPSİ BURADA, GİTTİ GİDİYOR, D&R, Ptt, Vatan bilgisayar mağazalarından sahip olabilirsiniz. 3 adet İninal kart kişiselleştirebilirsiniz. Aylık ve anlık 750TL yükleyebilirsiniz. Tüm dünyada harcama yapabilirsiniz.

Param ByNoGame karta yalnızca Bu Adres üzerinden sahip olabilirsiniz. Fiziksel mağazalarda çok yakında satışa sunulacaktır. Kartınıza TEB ve Deniz Bank ATM’lerinden ücretsiz para yükleyebilir, Türkiye’deki tüm ATM’lerden paranızı çekebilirsiniz

İninal karta Migros, Migros jet, Ptt, Ptt Matik, İNG Bank, Tansaş noktalarından nakit olarak, İninal cüzdanın Android ve İos uygulamalarından kredi kartı ile bakiye yükleyebilirsiniz. ByNoGame hesabınızada aynı şekilde Param’ın Android ve İos uygulamalarından kredi/banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. 400TL’ye kadar yapılan hiç bir yüklemeden Param komisyon almaz, İninal ise en fazla 200TL yüklemenize izin veriyor ve 2TL komisyon bedeli alıyor.

İninal ile ilgili sık sorulan sorulara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. ByNogame kart ile ilgili tüm bilgileri ise Bu Adres üzerinden öğrenebilirsiniz. İçeriğin video haliyle sizi baş başa bırakıyoruz, iyi seyirler!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Param üyesiyim Cuma günü hesabıma para çekme talebinde bulundum pazartesi bu saat olmuş 500TL Ödeme işlemim hala Muhasebe departmanı onaylıcakta para hesabıma geçicek hey yavrum hey. Departman ot atıp bıyık kıvırıyor onun için PARAM Hayır