Nokia’dan Power Earbuds Lite Kulaklık Geliyor!

power earbuds lite

Nokia, bir zamanlar telefon kutularının içinden çıkan kulaklıklarla iyi bir ün kazanmıştı. Fakat HMD Global’de de mühendisler, iyi iş çıkartıyor.

Daha önce duyurulan Nokia Power Earbuds BH-605, mükemmel ses kalitesi ve uzun pil ömrüyle dikkat çekmiş vee fazlaca beğenilmişti. Biraz kaba bir tasarımı olsa da 90EURO’luk fiyatına hakikaten deyiyor.

Nokia, Power Earbuds Lite üzerinde çalışıyor

İşte bu kulaklığın “lite” sürümü, hem bir fotoğraf hem de Bluetooth SIG sertifikasıyla doğrulandı. Üstelik tanıtım için neredeyse hazır. BH405 model numarasına sahip Power Eirbuds Lite, bu “Lite” ünvanını neden aldı bunu bilmiyoruz. Çünkü ailenin amiral gemisinde Bluetooth 5.0 varken, bu kulaklıkta Bluetooth 5.1 var. Yani kulaklık teorikte daha düşük gecikme süresine sahip.

Alacağımız tek avantaj düşük gecikme süresi değil. Pil verimliliği sayesinde orijinal Power EirBuds’un 5 saatlik pil ömrüne karşılık Lite, daha uzun süre müzik dinlemenizi sağlayacak.

Şarj kutusundaki 3000mAh’lik pil de 150 saate kadar kullanım sürenizi uzatabiliyordu ana modelde, burada şarj kutusuna daha az ihtiyacınız olacak.

Eğer Power Eirbuds Lite, standart modeldeki İP sertifikasını vs. barındırırsa ve daha uygun fiyatlı olursa, ben bile alabilirim.

Nokia, Power Earbuds Lite üzerinde çalışıyor

Bildiğiniz gibi Nokia’nın isim haklarına sahip HMD Global, İFA 2020’ye katılacak ve etkinliğinde Nokia 2.4, 3.4, 6.3 ve 7.3 giriş/orta seviye akıllı telefon modellerinin yanında Earbuds Lite kulaklığı da duyurmasını bekleyebiliriz.

HMD Global hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/nokia_is_working_on_power_earbuds_lite-news-44995.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap