İlginizi Çekebilir

Huawei CEO’su: COVİD 19, P40’ı Satışa Sunmamızı Önlemeyecek!

Richard Yu

Huawei, bugün düzenlediği etkinlikte yeni amiral gemi serisi P40’ı tanıttı. 3 modelle karşımıza çıkan P40 serisi; P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus olarak isimlendirildi.

Herkesin kafasında, bu adamlar yeni telefonlarını duyurdu ama neredeyse tüm firmaları etkileyen Corona Virüs, bu cihazları da etkileyecek mi? Sorusu var. Huawei CEO’su Richard Yu, katıldığı bir ropörtajta bu soruya cevap verdi. Yu, Huawei P40 serisinin bileşenlerinin Aralık ayından beri üretildiğini ve bu tarihin salgının tedarik zincirini bozmadan önceye denk geldiğini ifade etti. Bu açıklamayla CEO, Huawei P40 serisinin COVİD 19 salgınından etkilenmeden satışa çıkacağını doğrulamış oldu.

Richard Yu aynı zamanda ürünlere gelen talebi de değerlendirdi. Evde çalışan ve okuyan insanların, dizüstü bilgisayar ve tabletlere daha fazla ilgi gösterdiğini belirten Yu, insanların akıllı telefonlarında artık daha fazla şey yapmak istediklerini söyledi.

P40 Pro +’nın çok pahalı olduğunu da kabul eden Richard Yu, kullanıcılara amiral gemisi deneyimi sunan P40 ve P40 Pro modellerine sahibiz, dedi. Yu, bu modellerin daha az cep yoracağını da belirtti. Şirket, model çeşitliliğiyle daha çok kullanıcı kitlesine hitap etmeyi amaçlıyor.

Yu aynı zamanda Huawei’in sanal asistanından da bahsetti. Yani kısacası firma, Huawei P40 serisini gecikme olmadan piyasaya sürecek, Richard Yu bunu net bir şekilde ifade etti.

Ne yazıkki Google servisleri meselesiyle ilgili hâlâ iyi bir haber veremiyoruz. Huawei Mobil Servisleri (HMS), ABD ticaret ambargosu ortadan kalkana kadar ana platform kalmaya devam edecek. Huawei, gelecekte çok daha başarılı olacağına inanıyor. Tabi Çin ile ABD arasındaki sorunun çözülmesi hâlinde firma, Google hizmetlerini kullanmaya devam edecektir.

Huawei P40 hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/huawei_ceo_confirm_p40_lineup_arrival_on_schedule_covid19_crisis-news-42270.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.