Huawei Mate 20 Serisi Duyuruldu!

mate-xxx

Huawei’nin merakla beklenen amiral gemisi Mate 20, Londra’da düzenlenen etkinlikte resmi olarak duyuruldu!

Kavisli ekran

Samsung gibi üreticilerin uzun süredir kullandığı kavisli ekran teknolojisini, Mate 20 modelinde kullanan Huawei, çerçevesiz ekranla bu teknolojinin bütünleşmesini sağladı.

50 uygulamada test yapıldı!

Lansmanda, 50 uygulamanın açılış hızları İphone XS ile karşılaştırıldı ve Huawei’nin uygulamaları çok daha hızlı açabildiği görüldü.

Süper hızlı şarj

Huawei’nin yeni amiral gemisi Mate 20, 30 dakikada bataryanın %70’ini şarj edebiliyor. 4A 40W’luk bir güce sahip şarj cihazı, 30sn’de %1 dolum sağlıyor. Huawei, bunun yanında kablosuz şarj cihazını duyurdu. Sunum sırasında yapılan açıklamada bu cihazın diğer markalardan %60 daha hızlı cihazları şarj ettiği bildirildi.

Süper hızlı LTE

Diğer telefonlarla kıyaslandığında %120 daha güçlü anten teknolojisi sağlayan Huawei Mate 20, 1.4GBPS indirme hızını destekliyor. 1733MBPS’ye kadar Wİ-Fİ indirme hızı destekleyen Huawei Mate 20, bağlantı konusunda ihtiyaçlarımızı karşılayacak gibi duruyor.

İşlemci

Huawei’nin IFA 2018’de duyurduğu Kirin 980 işlemciden gücünü alan Mate 20, 7nm üretim teknolojisiyle İphone XS Max ile yarışıyor.

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap