Google Pixel ve Galaxy S20 Modelleri Temmuz Güvenlik Yamasını aldı!

temmuz-güvenlik

Biliyorsunuz, Android’de güncellemeler büyük problem. Üreticiler çoğu zaman amiral gemilerine bile güncelleme vermekte zorlanıyor. Son zamanlarda işler biraz iyiye gitse de durum hala iç açıcı değil.

Google, güncelleme işinde en başarılı firma. Temmuz ayı güvenlik yamasını da dün itibariyle yayımladı.

Google’da süreç şöyle işliyor, her ayın ilk Pazartesi günü, güncelleme desteği devam eden cihazlar için o ayın güvenlik güncellemesi gönderiliyor.

Destekleyen Pixel modellerine gelen bu güncelleme yalnızca güvenlik yamasını barındırıyor, yeni bir özellik eklemiyor.

Güncellemenin yapı numarası QQ3A.200705.002 ve birkaç hafta içinde tüm telefonlara gelmiş olacak.

Gelelim güncelleme konusunda ağzı her zaman yanan Samsung’a. Firma son yıllarda bu konuda kendini geliştirse de hala eksikleri var. Samsung güvenlik güncellemelerini bazen Google’dan birkaç gün önce yayımlayabiliyor, Galaxy S20 serisi için de Temmuz ayı güvenlik yaması belirli bölgelerde dağıtılmaya başlandı. ABD için yayınlanan güncellemenin yapı numarası G98xU1UES1ATFB oluyor, buradaki “X” sayısı S20 serisinin hangi bölgeye ait olduğunu bize gösteriyor. Mesela Avrupa’daki sürümün yapı numarası da G98xxXXU3ATFG yani bir X daha içeriyor.

Güncelleme bu telefonların SD865 modelleri için güvenlik yaması dışında bir yenilik sunmuyor. Fakat Exynos işlemcili Galaxy S20 Ultra 5G için güvenlik yamasının yanında, geliştirilmiş kamera performansını görüyoruz, ona da yenilik derseniz..

Android güvenlik yamalarını önemli buluyor musunuz?

https://gsmarena.com/googles_pixels_and_samsungs_s20_family_get_july_security_patches-news-44128.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap