İlginizi Çekebilir

Galaxy Note 20 Serisiyle İlgili Yeni Bilgiler: 120Hz Ekran Var, Ultra Modeli Yok

GALAXY NOTE 10

Samsung, Şubat ayında yeni amiral gemisi Galaxy S20’yi tanıttı. Cihazın lansmanında birçok yeni özelliğine vurgu yapılmasına rağmen firma, beklentilerinin çok çok altında S20 serisi sevkiyatı yaptı. Note 20 ile iş kullanıcılarını etkilemeyi hedefleyen Samsung, bu sefer 3 telefon yerine 2 telefonla karşımıza çıkacak, zaten olması gerekenin de bu olduğunu düşünüyoruz.

Display Supply Chain Consultants’ın Kurucusu ve CEO’su Ross Young, gelecek Note serisi hakkında bazı bilgiler paylaştı. Buna göre yukarıda dediğimiz gibi Galaxy Note 20 Ultra adında bir akıllı telefon olmayacak. Note 20’nin en yüksek modeli Note 20+ olacak ve 6.87 inçten biraz daha büyük bir ekranla gelecek. Bu büyüklüğün çerçevelerin biraz daha inceltilmesiyle sağlanacağını düşünüyorum.

Galaxy Note 10’daki 1440P+ çözünürlüğüne ek olarak Note 20’nin ekranı, S20’de olduğu gibi 120Hz tazeleme oranına sahip olacak.

Önerilen Yazı
Bu Yöntemle Galaxy S20’nin Ekran Yineleme Hızını 96Hz Yapabilirsiniz!

Galaxy Note 20’nin ekran yineleme hızı, tıpkı S20’de olduğu gibi değişken olacak ve 60Hz’ye dönerek güç tasarrufu sağlayabilecek. Ancak bu özelliğin, S20 modellerindeki belli koşullarda 60Hz’ye geçiş özelliğinden farklı olarak ne sunacağını şuanda bilmiyoruz.

Galaxy Note 20+’nın küçük kardeşi olacak Galaxy Note 20 modelinde 6.42 inçlik bir ekran bulunacak, yine çerçevelerin biraz daha incelmesi sebebiyle ekran boyutu daha büyük olacak.

Ayrıca 120Hz tazeleme oranı, bu telefonda da yer alacak.

Galaxy Note 20 serisindeki OLED panellerin LTPS panellere kıyasla%5 – 15 güç tasarrufu sağlayan LTPO teknolojisi kullanılarak üretileceği iddia ediliyor. Bu teknoloji, ilk olarak Apple Watch 4’te Apple tarafından kullanılmıştı. 

Bakalım ilerleyen süreçte Galaxy Note 20 ile ilgili daha neler öğreneceğiz?

https://www.gsmarena.com/analyst_the_galaxy_note20_and_note20_will_have_120hz_screens_there_will_be_no_ultra-news-43132.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap