Galaxy M51’in İşlemcisi ve Pil Kapasitesi Ortaya Çıktı, Yok Böyle Bir Pil!

m51

Üreticiler zaman zaman pazarlama konusunda ilginç işlere imza atıyor. Bu pazarlama kimi zaman kamera Megapikseli yüksek telefonlar, kimi zaman da büyük ekranlı telefonlar gibi çeşitli şekillerde oluyor. Son 2 – 3 yıldır pil süreleri konusunda pek iyileştirme sergileyemeyen akıllı telefonlara karşılık üreticiler, mAh değeri yüksek pilli akıllı telefonları pazarlama hamlesi olarak kullanmaya başladı. İşte sanıyoruz Galaxy M51, bu pazarlamanın “en büyük” oyuncusu olacak.

Samsung, Galaxy M51’i bir süre sonra tanıtacak ve telefonla ilgili Mart ayından beri sinyaller alıyoruz. Bugün elimize gelen en son bilgi ise, telefonun 7000mAh’lik devasa bir pile ve Snapdragon 730 işlemciye sahip olduğunu açıkça gösteriyor. 7000mAh’lik pil, bir akıllı telefona yerleştirilen bugüne kadarki en büyük pil.

Samsung Galaxy M51 yorumlarSamsung Galaxy M51 yorumlar

Sızıntı bu “büyük” bilgiyi açıklamakla kalmıyor, bize Galaxy M51’in 64MP ana kamerayla geleceğini ve ön tarafta 6.67 inçlik Full HD+ düz bir ekrana sahip olacağını da söylüyor.

Galaxy M51’e ait olduğu iddia edilen SM-M515F model numarası, 8GB RAM’le Geekbench’te, 25W hızlı şarj desteğiyle sertifika kuruluşu FCC’de görülmüştü. Galaxy M31S’de de 25W hızlı şarj desteği var, yani bu aslında bir sürpriz değil.

M51’in Hindistan’da satışa çıkacağı kesin, fakat Samsung Rusya sitesinde telefona ait bir destek sayfası yayımlanmıştı. Yani telefon, Avrupa dahil birçok ülkede satışa çıkacaktır.

Galaxy M51’de beklenen bir özellik de ters kablosuz şarj. Şarjı biten arkadaşınıza yardım etmek veya giyilebilir ürünlerinizi şarj etmek için, oldukça faydalı. Umarız Samsung, bu özelliği de M51’i alacak tüketicilere sunar.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_m51_will_arrive_with_7000_mah_battery_sd730_chipset-news-44831.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap