Ve beklenen oldu. Tesla resmi olarak Türkiye’ye geliyor!

Elektrik faturalarına dikkat.
Tesla markası bildiğiniz gibi şu anda dünyanın en büyük elektrikli araba üreten firmalar arasında lider konumda. Zira en son SpaceX roketi Falcon Heavy ile uzaya Tesla Roadster model otomobil gönderen firma, sonunda ülkemize resmi olarak ne zaman geleceğini de açıkladı. Zira hatırlarsanız SpaceX ve Tesla CEO’su dünyaca ünlü dahi Elon Musk, yakın geçmişte ülkemize gelmiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü. O görüşmenin ardından ilk ciddi meyvenin ne olduğu da belli olmuş oldu.

Ve beklenen oldu. Tesla resmi olarak Türkiyeye geliyor
Tesla resmi olarak ülkemize geliyor
Vatan Gazetesi’nden Mete Tansu tarafından servis edilen habere göre ünlü dehanın CEO’su olduğu Tesla’nın bir diğer durağı Türkiye olacak. İlk olarak ülkemizde resmi servis kuracak olan şirket, İstanbul’da merkez aramak için ise Tesla Hollanda’yı (Tesla Motors Netherlands B.V.) firmasını görevlendirmiş. Önümüzdeki 6 ay içerisinde İstanbul Anadolu Yakasında bir servis açmayı düşünen şirket, 2019 yılında da birkaç AVM’de showroom açacak. Ardından ise Tesla, Model S ve Model X otomobilleriyle resmi olarak Türkiye pazarına girecek. Böylelikle firma uzaya araba gönderdikten sonra ülkemize de gelmiş olacak.
Elektrikli arabalar her ne kadar ilgimi çekiyor olsa da, Tesla’nın ülkemizde pek alıcısının olmayacağını düşünüyorum. Bakalım neler olacak? Bekleyip göreceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap