Fortnite’ın monopoly sürümü geliyor!


Epic Games, Fortnite’ın PC ve akıllı telefon başarısının yanına bir yenisini daha ekleyecek. Hasbro firması ile anlaşan Epic Games, Fortnite’ın Monopoly sürümünü duyurdu.
Anlaşmayı Twitter hesabı üzerinden duyuran Epic Games Kreatif Direktörü Donald Mustard, Fortnite Monopoly sürümünün 1 Ekim’de raflarda olacağını açıkladı. Bu yeni kutu oyunu Fortnite’ın Monopoly dünyasında geçen basit bir versiyonu olmayacak. Oyun Fortnite’ın çeşitli dinamiklerini Monopoly’ye taşıyarak yeni ve benzersiz bir Monopoly deneyimi yaşatırken eğlenceyi ve rekabeti de zirveye taşımayı amaçlıyor.
Oyuncuların 24 farklı karakterden birini seçerek başlayacakları oyunun amacı tıpkı Fortnite’taki gibi hayatta kalan son kişi olmak. Para yerine can puanına sahip olan oyuncular fırtınaya yakalanmaları halinde can kaybedecekler. Normal oyundaki iki zar Fortnite Monopoly’de hareket ve eylem olarak ikiye ayrılacak ve oyuncular tahta üzerinde ilerleme veya bir eylem yapma seçeneğine sahip olacaklar. Oyunu daha heyecanlı ve stratejik kılan eylem zarı ile oyuncular kendilerini iyileştirme, rakiplerine hasar verme ve kendilerini korumak için duvar inşa etme gibi farklı hamleler yapabilecekler.
Fortnite’ın eğlencesini mümkün olduğunca çok insanla paylaşmayı hedefleyen Epic Games daha önce Pop! serisi figürleriyle tanınan Funko ve ünlü oyuncak markası McFarlane Toys ile benzer işbirlikleri yapmıştı. Fortnite Monopoly 1 Ekim’den itibaren satışa sunulacak.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap