Google Etkinliğinde Duyurulması Beklenen Cihazlar!

pixels-3-vs-2-xl

Google, Apple kadar başarılı olmasada kendi ekosistemini oluşturmaya çalışıyor. Chromebook’lar, Android tablet ve telefonlar, Chromecast cihazlar ve TV’lerle, yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışıyor. Android telefon üretiminin büyük bir kısmı farklı üreticilerde olsada Google, belirli pazarlarda saf Android arayüzüne sahip Pixel cihazlarını satışa sunuyor. Bu sene 11 Ekim’de düzenlenecek etkinlikte nelerin duyurulacağına hep birlikte bakalım.

Google, madebygoogle hashdagiyle Twitter’da paylaşımlar yapıyor ve katılımcılara davetiyeler gönderiyor. Bu etkinlikte; Pixel 3XL, Piksel 3, Chromecast 2018 ve bir Android tablet duyurulması bekleniyor.

Pixel 3 ve Pixel 3XL

Google’ın 3. Nesil Pixel cihazını zaten oldukça fazla gördük. O yüzden gelecek ürün hakkında az çok bilgi sahibiyiz, ne azı, her şeyi biliyoruz! Pixel 3XL’de 6.3-inch boyutunda Full HD+ ekran, Qualcomm Snapdragon 845 işlemci, 4GB RAM ve 64GB dahili hafıza bulunacak. Kamera konusunda biraz sinirlenebilirsiniz fakat buna hiç gerek yok, cihaz arkada 12MP tek kameraya sahip olacak. Geçen yıl başlayan çift kamera akımına rağmen Pixel 2 en iyi kameraya sahip akıllı telefon oldu. Bu senede bu ünvanı koruyacağını düşünüyoruz.

Kardeşi Pixel 3 ise 3XL ile aynı özelliklere sahip olacak. Bu şekilde Google, hem Apple’a, hem de Samsung’a iyi bir göndermede bulunmuş olacak, Huawei’yede.

&nbspgoogle-pixel-3-3xl;

Chromecast 2018

Mat yüzey, Bluetooth bağlantı desteği, aynı fiyat. Cihazın FCC kimliği Temmuz ayında ortaya çıkmıştı ve cihazın bir multimedya aracı olduğu onaylanmıştı. Google, mat yüzeye zarif bir logo yerleştirecek. Söylentilere göre bazı ürünleri kullanabildiğiniz manyetik ucu terk eden Google’ın bunların yerine ne ekleyeceğini, ya da bir şey ekleyip eklemediğini Perşembe günü öğreneceğiz. Bluetooth desteği ile kullanıcılar artık Bluetooth kulaklık, oyun kontrolcüsü gibi günümüzde sıkça kullanılan cihazları Chromecast’a bağlayabilecekler. Chromecast 2018, muhtemelen 35USD fiyatla satışa çıkacak. Google’ı ihtiyaçlara cevap verdiği için tebrik ediyoruz.

chromecast-2018-1

chromecast-2018-2

chromecast-2018-3

nullchromecast-2018-4

Google Pixel Slate

Apple İpad, Macbook Air, Microsoft Surface… ikisi bir arada bilgisayar pazarına yeni bir oyuncu geliyor, Pixel Slate. Chromebook gibi 3/2 en boy oranına, kalın çerçevelere ve çözünürlüğü, tipi bilinmeyen bir ekrana sahip cihaz klavyeden ayrılarakta kullanılabilecek.  Stereo hoparlörler, USB Type-C portu, kalem aksesuğarı ve Google Asistan tuşuyla cihaz, orta seviye performans sunacaktır. Elbetteki bunu günümüz bilgisayarlara kıyasla söylüyorum yoksa Chromebook’lar ARM tabanlı olduğu için bir çok işlemi daha iyi ve hızlı yapabiliyorsunuz.

pixel-slate-1

pixel-slate-2

pixel-slate

Pixel Watch

Apple’ın Watch’u, Samsung’un Galaxy Watch’u piyasada önemli bir rekabet oluştururken, Google’ında bu alana giriş yapması bekleniyor. Hali hazırda bir işletim sistemiyle giyilebilir pazara destek veren Google, pazara donanım olarakta el atmak istiyor. Elbetteki belli pazarlara ulaşmış Apple ve Samsung’un karşısına çıkabilmek için, Google’ın Wear ile önemli bir iş başaracağına inanıyoruz.

pixel-watch

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap