İlginizi Çekebilir
Judgment duyuruldu!

Facebook Android Uygulamasına Karanlık Mod “Çok Yakında” Geliyor!

Poland Economy

Facebook, Android üzerinde karanlık modu almayan uygulamalardan biri, bunun nedenini ise bilmiyoruz. YouTube, Telegram ve hatta kendine ait olan Messenger ve WhatsApp bile karanlık mod almışken, firma nasıl ana uygulamasına bu özelliği entegre edemedi gerçekten merak ediyorum. Ama üzerinde çalıştıkları kesin.

Koyu modun yanında Facebook’a, bulunduğunuz bölgedeki veya küresel çapta Covid-19 enfekte olan hasta sayısını günlük veya 3 haftalık gibi seçeneklerle görebileceğiniz Covid-19 İzleyici özelliği eklenecek. Bu sayede virüsle ilgili bilgileri kolayca almanız mümkün olacak.

Ayrıca firma, Facebook’ta ne kadar zaman geçirdiğinizi görmenizi sağlayan Facebook Times özelliğinin kullanıcı arayüzünü yenileyecek. Bu özellik sayesinde uygulamayı haftalık ne kadar saat kullandığınızı görebiliyorsunuz. Facebook Time özelliğine yeni eklenen bir özellik, en azından şuanki edindiğimiz bilgilere göre yok. Facebook, yenilikleri görsel iyileştirmeyle sınırlamış gibi görünüyor. Karanlık modun nasıl görüneceğine aşağıdan bakabilirsiniz.

Son olarak, bu özelliklerin ne zaman kullanılabilir olacağından bahsedelim, tahminimce birkaç hafta içinde gelecek güncelleme ile bu özellikler kullanılabilir olacak. Şirket bununla ilgili net bir tarih vermedi, ancak ortaya çıkan görüntüler karanlık mod için sona yaklaşıldığını düşündürüyor. Bunun yanında, Covid-19 izleyici için de çalışmalar bir süredir yürütülüyordu.

Facebook’un yılan hikayesine dönen karanlık modu hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.phonearena.com/news/Facebook-Android-dark-mode-screenshots_id125141

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap