İlginizi Çekebilir

En çok arızalanan telefonlar!

En çok arıza yapan telefonlar

Merhaba Techno Voice takipçileri! Bu yazımızda sizlere en çok arıza yapan akıllı telefonları sıraladık.
Umarım okurken keyif alacağınız bir yazı olur, İyi okumalar.
Bildiğiniz gibi eski cep telefonları (Tuşlu telefonlar) daha sade bir yapıda olduğu için arızalanmasına pek rastlanamazdı. Fakat günümüzün akıllı telefonları, hem kullanımının artması nedeni ile, hem firmanın (Aman bir an önce çıkartalım! Rakiplerimiz çok hızlı.) düşüncesi ile hatalı çıkış yapması nedeni ile, Hem de kullanıcıların hor kullanması ile arızalanması kaçınılmaz bir hal aldı.
Nokia’nın çıkartmış olduğu 3310, 6600 bir kere bile tamire götürülmeden kullanılabiliyorken, Günümüzün akıllı telefonları neredeyse her hafta teknik servise gönderiliyor.
Bu konuda biz kullanıcıların ve firmaların dikkat etmesi gereken hususlar var.
Bizim dikkat etmemiz gereken hususlar, Telefonumuzu kullanırken daha dikkatli olmamız, Telefonun şarjı bitmişse önemli bir işimiz olmadığında telefonu şarjdan çıkartmamamız, Bir de, telefonları sürekli elimizde tutmamamız gerekiyor.
Firmanın dikkat etmesi gereken hususlar ise, daha fazla para kazanmak için telefonları baştan salma yapmamaları gerekiyor.
Dilerseniz şimdi listemize geçelim.
2017’nin son çeyreğinde en çok arıza yapan telefonlar açıklandı. Bu listede en çok dikkatimizi çeken durum ise elbette Güney Kore’nin en büyük şirketlerinden biri olan Samsung’un listede ilk sırada olması. Listenin diğer sırasında ise Çinli firmalar gözümüze çarpıyor özellikle son dönemlerde ülkemizde de oldukça popüler olan Xiaomi ikinci sıradaki yerini alırken, tekrardan telefon üretmeye başlayan ve yavaş yavaş kendisini kanıtlama yolunda emin adımlarla giden Motorola ise üçüncü sırada yer alıyor. Bu arada listenin büyük bir çoğunluğunda Çinli markaların başı çektiğini belirtelim.
En çok arıza yapan telefonlarda ise listenin ilk sırasında Xiaomi’nin Redmi 4 modelinin yer aldığını görüyoruz. İkinci sırada ise Moto G Plus ve Lenovo K8 Note sırasıyla takip ediyor. Samsung Galaxy S7 ve S8 modellerini de görüyoruz.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap