İlginizi Çekebilir

Asus Zenfone 7 ve ROG Phone 3 Temmuz’da Geliyor


Dün yazdığımız bir haberde Asus’un yeni oyun telefonu ROG Phone 3’ün Geekbench sonuçları ve kablosuz sertifikasını sizlerle paylaşmıştık. O haberimizden 24 saat bile geçmeden cihazın Temmuz ayında geleceği ortaya çıktı. Üstelik yalnız değil.

Tayvan’lı medya sitesi Commercial Times’a göre Asus, Temmuz ayında hem beklenen oyun telefonunu hem de Zenfone 7 amiral gemisini duyuracak. 

Bilgiler, ROG Phone 3’ün dün paylaştığımız Wi-Fi sertifikası ve Geekbench sonuçlarıyla uyuşuyor.

Önerilen Yazı
Asus ROG Phone 3, GeekBench ve Wi-Fi Alliance’ta Göründü!

Bütün bu haberlerden Asus ROG Phone 3’ün geliştirme sürecinin sonlarına yaklaştığını ve yakın zamanda tüketicilerin beğenisine sunulacağını anlıyoruz.

Dediğimiz gibi, yeni bir rapora göre Zenfone 7 de bu telefonla birlikte duyurulacak. Kamera ve performans gibi konularda çok yönlü bir amiral gemisi isteyen kullanıcılar Zenfone 7’yi tercih edebilecekken, oyun meraklıları içerisinde özel soğutma sistemi ve farklı özellikleri bulunan, aynı zamanda biraz daha pahalı olan ROG Phone 3’ü satın alabilecek.

Tayvan’lı şirket, ROG Phone’un 2020 modelini (ROG Phone 3) piyasaya sürdükten sonra serinin satışlarında %30 – %50 arası bir büyüme bekliyor. Buradan ne anlıyoruz, eğer siz, bir cihaz satışa sunacaksanız ve bu cihazın serinin satışlarını hissedilir derecede artıracağını düşünüyorsanız, farklı bir şeyler denemeniz gerekiyor. Yani Asus, bizlerin karşısına beklenmedik sürprizlerle çıkabilir.

Asus Zenfone 7 ve ROG Phone 3 modellerinde amiral gemisine yakışır özelliklerin yer almasını bekliyoruz. Bununla birlikte Zenfone 7’nin fiyatı, mevcut rakipleri olan Galaxy S20, Huawei P40 gibi modellere göre daha uygun olacaktır diye tahmin ediyorum.

Siz oyun telefonlarının geleceği ve firmaların çalışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Önerilen Yazı
Oyun Telefonları Nereden Çıktı?

https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_7_and_rog_phone_iii_to_debut_sometime_in_july-news-43372.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap