İlginizi Çekebilir

OnePlus, Uygun Fiyatlı Kulaklığı Buds Z’yi Tanıttı!

oneplus buds z

TWS kulaklıklara her geçen gün artan ilgiyi kaçırmak istemeyen OnePlus, bugün gerçekleştirdiği etkinlikte yeni akıllı telefonu 8T‘nin yanında ilk duyurduğu kablosuz kulaklığı OnePlus Buds’a göre daha uygun fiyatlı olan Buds Z’yi tanıttı. Bu kulaklık, şirketin ilk TWS kulaklığına göre bazı iyileştirmeler ile gelse de genel olarak ondan daha düşük seviye bir ürün olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Şimdi bu kulaklığın detaylarına yakından bakıyoruz.

Evet ne dedik, ilk kulaklık olan Buds’a göre bazı geliştirmeler var, bunlardan en önemlisi ise hiç şüphesiz silikon kulak uçlarıyla Buds Z’nin karşımıza çıkması. Silikon uçlar sayesinde kulaklığın kullanımı, insanlarda pek rahatsız edici olmayacak, yani rahat hissedeceksiniz.

OnePlus, Temmuz ayında satışa sunduğu Buds’unda Aktif Gürültü Önleme (ANC) özelliğini tüketicilerin beğenisine sunmuştu, uygun fiyatından ötürü Buds Z’de bu özellik yer almıyor. Fakat bu kulaklık da, seviyesine göre gayet iyi olan çevresel gürültü önleme özelliğiyle geliyor. Kulaklık, kulak içi tasarıma sahip. Bu şekilde, Pasif Gürültü Engelleme’nin performansı artacaktır.

OnePlus Buds Z açıklandı: daha düşük fiyat, hoş geldiniz değişiklikleri ve büyük bir uzlaşma

Buds Z’nin her 2 kulak ucu da bas derinliğini artıracak 10mm dinamik ses sürücüleriyle beraber geliyor. Bunun yanında kulaklıklarda yer alan bu sürücüler, ses deneyimini iyileştirecek Dolby Atmos’un dinamik 3D stereo sistemini kullanıyor.

OnePlus’ın bu yeni kulaklıkları, tek şarjla toplam 20 saat kullanım süresi ve 5 saat kesintisiz dinleme vaat ediyor. Burada bir geriye gidiş var, OnePlus Buds, 30 saat çalışma ve 7 saat kesintisiz müzik/video dinleme süresi sunuyordu.

Her neyse, Buds Z’yi beraberinde gelen şarj kutusuna 10 dakika koyarsanız, 3 saatlik bir kullanım süresi elde edebiliyorsunuz. Yani kulaklık, hızlı şarj desteğiyle açığı bir nebze de olsa kapatmış gibi görünüyor.

Buds Z’nin abisini geride bıraktığı bir diğer konu da, İP-55 su/toz direnciyle gelmesi, fakat bu, kulaklıkların su ve toza dayanıklı olduğunu göstermiyor. Terleme gibi durumlarda sorun olmaz, ancak havuza falan girerseniz kulaklık mefta, söyleyeyim:).

Bu kulaklıkta yer alan hızlı geçiş özelliği sayesinde, 2 farklı cihaza bağlanabilir ve bu cihazlar arasında 2 dokunuşla hızlıca ve zahmetsiz geçiş yapabilirsiniz. Bunun yanında Buds Z Pair’i de destekliyor yani telefonunuzun Bluetooth’u açıksa, kulaklığı kutusundan çıkardığınız ilk anda cihazınıza bağlanmak isteyecektir. Bence güzel olmuş. Ek olarak kulaklıkla işiniz bittiğinde çıkarmak için müziğinizi durdurmanıza gerek yok, Buds Z, cihazınızla bağlantıyı kestiği anda müzik/videoyu duraklatıyor.

OnePlus Buds Z fiyatı

Beyaz ve Gri renk kulak başlıklarına sahip OnePlus Buds Z, ABD’de 2 Kasım’dan itibaren 45,99USD fiyat etiketiyle satın alınabilir olacak. Kulaklık hem Amazon üzerinden hem de OnePlus’ın resmi internet sitesinden sipariş verilebilecek. Her şeyini karşılaştırdık OnePlus Buds ile, fiyatı da karşılaştıralım derseniz onun fiyatı 79USD’ydi.

Bunun yanında şirket, kulaklığın Steven Harrington özel sürümünü de kendi internet sitesinden satacak ve bu özel sürüm kulaklığı alan kullanıcılar ise 59,99USD ödeyecek. OnePlus’ın yeni kulaklıklarını beğendiniz mi?

https://www.phonearena.com/news/oneplus-buds-z-announced_id127826

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap