Yeni Bir Video, Galaxy Z Flip 5G’nin Tasarımını Gözler Önüne Seriyor!

Galaxy-Z-Flip-camera

Samsung, 5 Ağustos’ta Unpacket 2020 etkinliğini düzenleyecek ve Galaxy Note 20’yi bizlerin beğenisine sunacak. Bu telefonun yanında Galaxy Z Flip’in de 5G destekli bir sürümünü göreceğiz.

Galaxy Z Flip 5G’nin içinde ne olacağını az çok tahmin edebiliyoruz, ben tasarımın da değişmediğini düşünüyorum ama gelin, buna güvenilir bir sızıntı kaynağı olan Evanblass’ın yayımladığı videoyu inceledikten sonra karar verelim.

Evet, tahmin ettiğimiz gibi Galaxy Z Flip 5G, yongaseti dışında önemli bir değişiklikle gelmeyecek.

TENAA’dan gelen bilgiler, cihazın 4G sürümünde yer alan Snapdragon 855’in aksine 5G destekli modelde Snapdragon 865 işlemcinin yer alacaını söylüyor. Ayrıca yine TENAA bizlere diyor ki, standart modeldeki çift 12MP kamera kurulumu yerine bu cihazda 12MP + 10MP çift kamera kurulumu göreceğiz. Yani cihaz, kamera çözünürlüğü konusunda bir tık geride kalacak.

Weinbach adlı kaynak da aynı bilgilerin doğru olduğunu iddia ediyor. Ayrıca yine Weinbach’a göre Galaxy Z Flip 5G,4G modelinden 0.5mm daha kalın v 0.1mm daha uzun olacak.

Yine belirtelim, Galaxy Z Flip 5G’nin 5 Ağustos’ta Galaxy Note 20 ile gelmesi bekleniyor.

Galaxy Z Flip’in 4G modeli, bu Şubat ayında düzenlenen Samsung etkinliğinde Galaxy S20 serisi ve Galaxy Buds+ kulaklık ile tanıtılmıştı. Galaxy Fold’taki sorunlardan sonra bu tip farklı bir cihazla kullanıcıların karşısına çıkan Samsung, Z Flip ile önemli bir başarı yakalamıştı. Galaxy Z Flip, Türkiye’de de satılıyor ve şu an ülkemizdeki en pahalı telefonlardan biri.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxyx_z_flip_5g_design_leaked_video-news-44223.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap