WİNDOWS 10 FAL CREATORS UPDATE YAYIMLANDI

1

Microsoft’un yeni Windows 10 güncellemesi Fal Creators Update, indirmeye sunuldu

WİNDOWS 10
Microsoft’un yeni wİNDOWS 10 güncellemesi indirmeye sunuldu. Güncelleme, son kullanıcıyı ilgilendiren önemli yenilikler ile ggeliyor.
Güncelleme şuan itibariyle Windows 10 Upgrade Asistant aracılığıyla indirilebilir durumda. Güncelleme ile Windows 8.1 ile hayatımıza giren One Drive yer tutucu geri dönerken, Microsoft’un Materyal tasarımının ilk halide kullanıma sunuluyor. One Drive üzerindeki dosyalarınızı artık tamamını indirmeden görebileceksiniz.
Ayrıca fotoğraflar uygulaması, yeni güncelleme ile birlikte yapay zeka desteği kazanıyor. Örneğin fotoğraflarınızdan oluşan bir albüm, artık hikaye haline gelebiliyor.
Android cihazınızdaki tüm bildirimleri Cortana aracılığıyla bilgisayarınızda görebileceksiniz. Microsoft Edge’de ise bazı geliştirmeler yer alıyor.
Ayrıca sanal gerçeklik, artık orta seviyeye taşınıyor. Samsung, Dell, HP gibi markaların duyurduğu sanal gerçeklik başlıkları bugünden itibaren 399USD (Amerikan Doları) fiyattan satışa çıkıyor. Artık 360 derece video deneyiminizi daha az maaliyet ile yaşayabileceksiniz.
Güncelleme bugünden itibaren kademeli olarak dağıtılmaya başlandı. Güncellemenin gelip gelmediğini kontrol etmek için başlat> ayarlar > güncelleştirme ve güvenlik > Windows Update yolunu izleyebilirsiniz. Güncelleme size gelmediyse Windows İso aracından ve ya Upgrade Asistant aracılığıyla güncellemeyi indirebilirsiniz. Konuyla ilgili videomuz yakında yayında olacak.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap