İlginizi Çekebilir
DARQ

Warframe’in dosya boyutu küçülüyor!

Warframe

Digital Extremes, Oynaması ücretsiz bilim kurgu aksiyon oyunu Warframe’in dosya boyutunun küçültüleceğini açıkladı. Digital Extremes’in yaptığı açıklamaya göre, Warframe’in dosya boyutu şu anda 40 GB civarlarında. Bu dosya boyutu en az 15 GB küçültülecek.
Digital Extremes dosya boyutunu nasıl küçülteceğini de açıkladı. Oodle Textures teknolojisini kullanarak oyunun dokularını yeniden düzenleyerek sıkıştıracak. Bu sayede dokuların boyutu yarıya düşürülecek fakat gözle görülür bir fark olmayacak.
İlk güncelleme ışık haritalarına odaklanacak ve önümüzdeki haftalarda sunulması planlanıyor. 6.5 GB olan bu güncellemeden sonra oyunun boyutu 6.6 GB daha az olacak. Zamanla diğer platformlara da bu güncellemelerden sunulacak.
Digital Extremes’ten Glen Miner tarafından belirtilene göre “Warframe’de artık o kadar çok fazla içerik var ki, bazı insanlar oyunu küçük SSD’lere sığdıramıyor ve bu yüzden oyunu yavaş bir HDD’den çalıştırmak zorunda kalıyor. Oyunda artık o kadar çok fazla içerik var ki, geniş NVME SSD’lerde de oyun her zaman her şeyi bizim istediğimiz kadar hızlı yükleyemiyor.”
Küçültmeden önce:
Warframe büyük
Küçültmeden sonra:
Warframe küçük
Küçültmeden önce:
Warframe büyük 2
Küçültmeden sonra:
Warframe küçük 2

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap