İlginizi Çekebilir

Samsung İçin Güzel Haber, Satışlar 3 Kat Fazla!

watch 3

Bildiğiniz gibi bu ayın başında Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy Note 20 ile birlikte Galaxy Watch 3 ve Buds Live’ı da tanıtmıştı. Samsung’un ürünleri piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, giyilebilir ürünlerindeki satışlar tavan yaptı. Tabii bu, Güney Kore için geçerli.

Galaxy Buds Live ve Watch 3, 6 Ağustos’tan beri satışta ve bu ürünlerin satışları seleflerini üçe katlamayı başardı.

Bu bilgi, bize Buds Live’ın en çok tercih edilen renginin Mistik Bronz olduğunu söyleyen Koreli ajans Yonhap News’ten geliyor. Bu kulaklıkları Güney Kore’de satın alan tüketicilerin yarısı, Mistik Bronz rengini tercih etti.

Galaxy Buds Live, satışa çıktığı günü takip eden 2 hafta içinde 300000 adet sattı.

Samsung Galaxy Watch3 ve Buds Live, önceki modellerin satışlarını üçe katladı

Özellikleriyle büyük beğeni toplayan Galaxy Watch 3 de, şirketin bir önceki akıllı saati Watch Active 2’yi 3’e katlayarak 60000 adet satış rakamını geride bıraktı. Ayrıca Watch 3, yalnızca 1 günde 7000 adet satarak Samsung’un ilk gün satış rekorunu kırdı.

Yüksek fiyatını gördüğümüzde bu sayıların Samsung için fena olmadığını söylememiz gerekiyor. Galaxy Watch Active 2’nin 300EURO fiyat etiketine karşılık Samsung, Watch 3’te 400EURO’luk bir fiyat etiketi belirledi. Şirketin en pahalı akıllı saati Watch 3’ten önce Watch Active 2’nin paslanmaz çelik versiyonuydu.

Yazının başında da söyledim ama yine de yazayım, bu satış adetleri yalnızca Güney Kore’yi kapsıyor. Tabii burada gördüğümüz yoğun ilgi, küresel pazara da yansımıştır diye düşünüyoruz, bunu Dünya geneli satış analizleri bize gösterecek.

Samsung’un bu başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_watch3_and_buds_live_triple_the_sales_of_their_predecessors-news-44910.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap