Sony Xperia 5 İİ, TENAA’da Ortaya Çıktı!

xperia 5 ıı

Telefonların tanıtımına çok az kala, bize görsellerle ürünleri gösteren TENAA, şimdi de Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia 5 İİ’yi misafir olarak ağırlıyor. Telefonun 17 Eylül’de resmiyet kazanacağını biliyoruz, TENAA onayı ise ürünün Çin’de de satışa çıkacağını bize gösteriyor. Ayrıca bazı özelliklerine de ulaşıyoruz.

Xperia 5 İİ, arkada üçlü kamera kurulumuna ev sahipliği yapacak. Fakat bu kameralarda diğer telefonlardan farklı olarak lenslerin üstünde ZEISS T * yansıma önleyici kaplama kullanılıyor.

Sony Xperia 5 IISony Xperia 5 IISony Xperia 5 IISony Xperia 5 II

*Sony Xperia 5 İİ

Xperia 5 İİ, 6.1 inçlik 21/9 en – boy oranına sahip sinematik ekranla geliyor. Ekran boyutu 2019’dan beri aynı zaten, bir değişikliğe yine uğramıyor. Fakat telefon boyut olarak biraz küçülecek, bu, alt ve üst çerçevelerin 2mm civarında incelmesiyle sağlanacak.

Xperia 5 İİ, 2 gün sonra Sony tarafından ilan edilecek. Tüm özellikleri yapılacak etkinlikle öğreneceğiz. Bildiğiniz gibi Sony Mobile, Türkiye de dahil birçok pazardan çekildiği için bu telefonu sınırlı sayıda pazardda göreceğiz. Yine de, Xperia 5 İİ’yi beğendiniz mi?

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_5_ii_appears_on_tenaa_with_photos-news-45279.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap