İlginizi Çekebilir

Samsung, Kendi 3D TOF Sensörünü Geliştiriyor!

s20

Bir süre önce yazdığımız bir haberde Samsung’un dolaylı TOF sensörünün daha gelişmiş bir hale getirdiğini aktarmıştık, fakat şirket iPhone 12’deki sensörün durumuna göre bu sensörle ilgili kararını verecekti. Şimdi Samsung, konuyla ilgili yeni bir adım attı.

Samsung tarafından EUIPO’da (Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi) yakın zamanda patentlenen bir belge, Galaxy S21 serisinde yer alması muhtemel bir özelliği ortaya çıkardı, 3D TOF sensörü. Şirketin geliştirdiği sensörün adı ISOCELL Vizion ve sensörün açıklaması tam da 3D bir TOF sensörü ifade ediyor.

Samsung, ISOCELL Vizion adlı kendi 3D ToF sensörünü geliştiriyor

Bazı kaynaklar Samsung’un Galaxy Note 20’de 3D TOF sensörü kullanmamasının sebebi olarak Apple’ın Sony’ye verdiği çok fazla sensör siparişini öne sürüyor. Apple’ın TOF konusunda Sony ile anlaşması Samsung’u zor durumda bıraktı, Samsung da buna binayen kendi çözümünü geliştirmek için çalışmaya başlamış gibi görünüyor.

Firmanın kendi geliştirdiği sensörü Galaxy S21’de kullanma ihtimali var fakat yine belli kaynaklar Samsung’un S21’de TOF sensörü kullanmayacağını söylüyor.

3D TOF sensörü ile Samsung’un telefonlarına, FaceID gibi bir yüz tanıma sistemi getirmesi de beklenebilir. S21’de bu sensörü göreceğimiz kesin olmasa da, Samsung, ürün gamına yenilerini eklemek  ve teknolojilerini geliştirmek için var gücüyle çalışıyor.

Galaxy S21’den neler bekliyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/samsung_developing_its_own_3d_tof_sensor_called_isocell_vizion-news-45378.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap