İlginizi Çekebilir
unravel-2

Amazfit Band 5, Amazon Alexa Desteğiyle Duyuruldu!

amazfit band 5

Giyilebilir teknolojiler son yıllarda yükselişte. Bu cihazların ilk alanını kulaklıklar, yıllar yıllar önce oluşturuyordu. Daha sonra akıllı saatler ve akıllı bileklikler, geleneksel saate bakma alışkanlığımıza farklı bir bakış açısı getirdi. Şimdi ise Huami tarafından piyasaya sürülen, Amazon Alexa destekli, AMOLED ekranlı bilekliğe bakıyoruz.

Huami tarafından piyasaya sürülen yeni Amazfit Band 5, Temmuz ayında duyurulan Xiaomi Mi Band 5 ile birebir aynı. Zaten ikisini de tasarlayan şirket Xiaomi olduğu için bunu normal karşılayabiliriz.

Amazfit Band 5, AMOLED ekran, kan oksijen monitörü ve Amazon Alexa desteği ile duyuruldu

45’ten fazla saat stiline sahip Amazfit Band 5, 126 x 294 piksel çözünürlüğünde, 1.1 inçlik AMOLED ekranla geliyor. Bileklikte kalp atışı hızı, uyku takibi ve stres ölçme özelliklerine ek olarak normal Mi Band 5’te olmayan SpO2 sensörü sayesinde kandaki oksijen seviyesini de ölçme özelliği bulunuyor. Amazfit Band 5 ayrıca nefes egzersizleri ve 11 spor modu ile birlikte gelir ve Amazon Alexa desteğine sahiptir. Alexa da, Mi Band 5’te bulunan bir özellik değil.

Amazfit Band 5, AMOLED ekran, kan oksijen monitörü ve Amazon Alexa desteği ile duyuruldu

Bilekliğin diğer özellikleri arasında 5ATM’ye kadar su direnci ve ekran üzerinden kamera ve müziği kontrol edebilme yer alıyor. Amazfit 5’te 15 güne kadar cihazı açık tutabileceği iddia edilen 125mAh’lik pil bulunuyor.

Amazfit 5’in fiyatı 45USD olarak açıklandı ve 21 Eykül’den itibaren, Amazon üzerinden ABD’de satışa çıkacak.

Makyaj yapılmış Mi Band 5’i beğendiniz mi?

https://www.gsmarena.com/amazfit_band_5_specs_price_sale_date-news-45359.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap