İlginizi Çekebilir

Samsung, Bixby’e 3. Taraf Uygulama Desteği Kazandırıyor!

g-home

Samsung, 2 yıldır Bixby üzerinde büyük bir çaba gösterse de Google Asistan Amazon Alexa karşısında ne yazıkki başarı gösteremiyor. Galaxy Home cihazıyla birlikte hoparlör pazarınada dahil olan Samsung, bunu değiştirmek için yeni bir hamleye hazırlanıyor.

Kullanıcılar diğer cihazları tercih ediyor!

Kullanıcılar Google Home, Apple Homepad ve Amazon Eco ailesini daha çok benimsiyor. Kullanılabilirlik olarak geride kalan Samsung, geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haberle Google ile ortaklık kurulacağını söylemişti. Bixby’in gelişen bilgi setinin yanında, Note 9 modelindeki zorunlu Bixby tuşuda kaldırılabilecek.

Samsung, farklı uygulama entegrasyonları için geliştiricilerin Bixby ile çalışmalarını sağlayan bir SDK çıkaracak. Bu SDK ile geliştiriciler, Samsung Bixby’e kendi uygulamalarını entegre edebilecek. Bu hizmetin kısa süre içinde geliştiricilere açılacağını belirtelim.

Galaxy Home duyuruldu ancak, fiyatı ve çıkış tarihiyle ilgili bir bilgi hala yok. Cihazla ilgili detayların Kasım ayında düzenlenecek Samsung Geliştirici Konferansı’nda açıklanması bekleniyor.

Bixby’i Google Asistan yerine tercih eder miydiniz?

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap