Redmi Note 10 Yaklaşıyor, Bize Sürprizi Var!

mediatek

Xiaomi’nin ülkemizde de çok sevilen telefon serisi Redmi Note’a yeni üye geliyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Redmi Note 10 serisi, Dimensity 820 ve 720 işlemcilerden güç alacak.

Mediatek’in Dimensity 1000 ile ne kadar başarılı olduğunu bize An-Tu-tu başta olmak üzere bir sürü test söylemişti. Anlaşılan Mediatek, adını daha çok cihazda duymak istiyor.

Xiaomi’nin Redmi Note serisi hem ülkemizde hem dünyanın dört bir yanında seviliyor, hatta Redmi Note 9 oldukça fazla satmıştı. Yeni Note 10 ise bu başarıyı tazeleyebilir.

Karşılaştırma sonuçları, Redmi Note 10’un Dimensity 820 yonga setinden güç alacağını söylüyor. koydu . Leakster Digital Chat Station ise bu bilgiyi doğruluyor, hatta Dimensity 720 işlemcili bir Redmi telefon daha var, bize bu bilgiyi de aktarıyor.

Mediatek, Dimensity 1000 ile 2020 yılına damga vurmayı başarmıştı, bu orta seviye işlemciler de sanıyoruz dengi olan Qualcomm işlemcilere yakın veya onlardan daha iyi performans gösteriyor. Aynı zamanda bu telefon, 5G desteğine sahhip ilk Redmi telefon olacak. Redmi pazarlama bölümünün ne düşündüğüne bağlı olarak Dimensity 720 işlemciye sahip ikinci telefon, düz Redmi 10 adıyla gelebilir. Dimensity 820 işlemciye sahip cihaz ise ya daha önce görmediğimiz, Redmi 10’un Pro versiyonu ya da standart Redmi Note 10 olabilir. Tabii bu telefonlardan birinin Redmi Note 10, diğerinin de Note 10 Pro olma ihtimali var.

Dimensity 820 ve 720 yonga setli yaklaşan Redmi Note 10 telefonlar yolda

Neyse bunu bir kenara bırakalım bir kaç saniye, Xiaomi’nin Dimensity 820 işlemciye sahip bir Redmi 10X telefonu zaten var, yani şirket için bir ilk olmayacak. Redmi 10X sadece Çin’de satılıyor, bu D720 ve 820 işlemcili telefonların ise küresel pazarda satışa çıkması bekleniyor. Bu işlemciler, küresel pazara zaten çok fazla sunulmadı.

Mediatek, geçenlerde yaptığı bir açıklamada Dimensity işlemcileri 2020 yılının 3. Çeyreğinde küresel pazarda da sunmayı hedeflediğini belirtmişti. Redmi markalı yeni telefonlar, bunun ilk ayağı olabilir. 3. Çeyrek için son aydayız, yani Eylül’de, bu da yeni telefonların küresel pazara geleceğinin kanıtı olabilir.

Mediatek’in bu iki işlemcisi, güç verimliliği konusunda da başarılı, fakat kullanan ve küresel pazara getirecek tek şirket sanıyoruz Xiaomi olmayacak. Oppo da Dimensity işlemcili bir Reno telefon üzerinde çalışıyor.

Mediatek işlemcileri beğeniyor musunuz?

https://www.gsmarena.com/upcoming_redmi_note_10_phones_with_dimensity_820_and_720_chipsets_are_on_the_way-news-45077.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap