Realme X7’nin Kutusu Ortaya Çıktı!

x7 temsili

Kısa zamanda büyük iş yapmayı başaran Realme, yeni amiral gemileri X7 ve X7 Pro ile tüketicilerin karşısına çıkmak için çalışmalarını sürdürüyor. Realme bunun için çalışırken sızıntılar da bizim telefon hakkında daha fazla şey öğrenmemiz için çalışıyor.

Şirketin 1 Eylül’de telefon serisini duyurması bekleniyor. Seriye X7 ve X7 Pro’nun yanında, özel bir sürüm de eşlik edecek. Bu özel X7 ile ilgili şu anda pek bir şey bilmiyoruz, sadece Snapdragon 865 işlemciden güç alacak, ki X7 Pro’da da öyle olacağına göre bu bilgi pek işimize yaramıyor.

İşte bu telefonların kutuları, net fotoğraflarla bizlerin karşısına çıktı. Kutudan yola çıkarak özelliklere bakacağız, bunun yanında fiyatla ilgili bir şeyler de var.

Realme X7 Pro perakende kutusu ve fiyatıRealme X7 Pro perakende kutusu ve fiyatıRealme X7 Pro perakende kutusu ve fiyatıRealme X7 Pro perakende kutusu ve fiyatı

Realme X7 Pro, bu seriye ait en çok sızıntıyı aldığımız telefon. Şimdi ise fiyatlandırma ve bazı temel özelliklerle beraber, önceki sızıntıları da destekleyen bilgiler ve telefonların kutuları, Çin’deki bir perakende mağazasında fotoğraflandı.

Realme, fiyat konusunda çoğu zaman biz tüketicileri fazlaca şaşırtıyor, X7 Pro’nun da fiyatı Çin Yuanı’nı çevirdiğimizde yaklaşık 335USD oluyor. Tabi bu fiyat, pazardan pazara değişiklik gösterecektir.

Realme X7 Pro, 1 Eylül'de 120Hz AMOLED ekran ve 5G desteği ile geliyor

Realme X7 Pro’nun özelliklerine bir bakalım. 6.55 inçlik 120Hz ekran yineleme hızına sahip bir OLED panelle gelen telefon, MediaTek’in performansını kanıtlamış Dimensiti 1000+ işlemcisinden güç alıyor. 6GB RAM ve 128GB dahili hafıza telefonda başlangıç olarak sunulacak, başlangıç diyorum çünkü farklı RAM ve depolama seçenekleride muhtemelen olacak.

Kamera bölümüyle ilgili bildiklerimiz sınırlı, arkadaki ana kamera 64MP ve Sony’nin IMX686 sensörünü kullanıyor, bunun yanında 8MP ikinci kamera var. Bu kamera tahminimce ultra geniş açı lensi, fakat dediğim gibi net bir bilgi yok.

4500mAh bataryaya sahip X7 Pro, kutusundan 65W hızlı şarj adaptörüyle çıkacak. Bu hız da oldukça yeterli, fakat 120W gibi bir değeri gördükten sonra sizi tatmin etmeyebilir.

Tüm bu donanım ve kameralar, şirket tarafından 184gr ağırlığa sığdırılmış. Tabi bu, böyle bir telefon için biraz hafif gelmiş olabilir, bu hafifliğin de tamamen plastik bir kasayla sağlanmış olacağı düşünülüyor. Fakat, bununla ilgili de kesin bir şey yok.:)

Ama çok üzülmeyin, telefonu bir aksilik olmazsa görmemize sadece 3 gün var. Yeni sızıntılar gelirse paylaşmaya devam edeceğiz.

https://www.gsmarena.com/live_realme_x7_pro_box_shots_surface_price_and_specs_in_toll-news-44993.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap