İlginizi Çekebilir

Turkcell Ücretsiz Hotspot Paylaşımı NASIL Yapılır?

20180301_210157913049861.jpg

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay tüm operatörlerin mobil internet paylaşımı için ücret alacağı iddiaları ortada dolaşmaya başlamış, konuyla ilgili ilk açıklama ise Turkcell’den gelmişti.

Turkcell, yaptığı açıklamada, “15 Ocak 2019’dan itibaren mobil internet paylaşımı için abonelerimizden 9TL ücret alınacak ve karşılığında 30 gün boyunca kullanabilecekleri 2GB internet tanımlanacaktır.” ifadelerine yer vermişti.

Vodafone ve Türk Telekom, hotspot için ücret almayacaklarını açıkladıktan sonra yalnız kalan Turkcell’e tepkiler çığ gibi büyümeye başladı. Bunun üzerine firma, hızlı giriş ile paylaşımın ücretsiz yapılmaya devam edilebileceğini açıkladı. Peki nedir bu hızlı giriş? Nasıl kullanacağız?

Hızlı giriş nedir?

Hızlı giriş, operatör fark etmeksizin sadece bir telefon numarası girerek gerçekleştirebileceğiniz giriş seçeneğidir. Hızlı giriş ekranına numaranızı girdiğinizde SIM Menu veya SMS ile gelen onay kodunu girmeniz gerekir.

Peki bununla internetimizi nasıl paylaşacağız?

Öncelikle ayarlardan mobil internet paylaşımını açıyorsunuz. Daha sonra bir cihazı telefonunuzun internet ağına bağlamanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra size Turkcell’den bir SMS geliyor, gelen SMS’deki bağlantıya tıklayyarak devam ediyorsunuz.

Bu bağlantı, bizi hızlı giriş sayfasına yönlendirecek. Gelen ekrana telefon numaramızı girip devama basıyoruz ve bir müddet sonra telefonumuzda SIM araç kiti açılıyor. Açılan bu meenüde onaylaya basıyoruz ve bir kaç saniye sonra işlemin başarılı olduğuna dair uyarı yazısı ekranımızda beliriyor.

Eğer SIM Menu sizde açılmadıysa, kısa süre içinde size bir doğrulama kodu gönderilecek ve ilgili kodu girmeniz için bir sayfa açılacak.

Eğer 10 dakika içinde SMS’deki linke tıklayıp giriş yapmazsanız, faturanıza 9TL yansıyacak ve paylaşım için 2GB internet tanımlanacaktır. Eğer hazır kart kullanıyorsanız yeterli TL varsa 9TL çekilecek, yoksa paylaşım durdurulacaktır.

Turkcell, yetkisiz girişleri önlemek için böyle bir tedbir uyguladığını belirtiyor.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap