Realme 7 de Kutusundan Kendini Gösterdi!

realme 6 pro

Bugün Realme ile ilgili ikinci bir gelişmeyle karşınızdayız. Realme’nin orta seviye özellikler sunan düz serisi, 7. Model ile tekrar canlanıyor.

Realme 5 ve 6 serileri, ülkemizde bayağı sevilmişti. Yeni Realme 7 de öyle olacaktır ama dilerseniz, önce cihazı bir tanıyalım.

Şirketi takip etmek zor. Realme, önce 1 Eylül’de Realme X7 ve X7 Pro ile beraber Snapdragon 860 işlemciye sahip özel bir telefon duyuracak. Bu etkinlik, Çin’de yapılacak.

Şirket bundan sadece 2 gün sonra Hindistan’da tüketicilerin karşısına çıkacak ve burada da Realme 7 ve 7 Pro’yu göreceğiz.

X serisi Realme’nin yeniden markalaşmasının bir ürünü, fakat firma diğer tüketicilerini unutmuyor.

Aşağıda da göreceğiniz resimlerle, Realme 7’nin Pro olmayan modelini yakından tanıyoruz.

Realme 7 uygulamalıRealme 7 uygulamalıRealme 7 uygulamalıRealme 7 uygulamalı

Realme 7 ile ilgili bazı sızıntılar gelmişti, fakat tasarımı için telefonun kendisi, özellikler için ise kutunun arka tarafı, tüm sızıntılardan daha çok güven veriyor.

Buradan edindiğimiz bilgilere göre Realme 7, 8GB RAM ve 128GB dahili hafıza ile tüketicilerin karşısına çıkacak, farklı bir varyantı olacak mı bilinmiyor. Mediatek’in orta seviye güçlü işlemcisi Helio G95’ten güç alacak telefon, çift SİM girişiyle gelecek ancak bu girişlerden biri SD kart için kullanılabilecek. Bu SİM tepsisi, ses kontrol tuşlarıyla birlikte sol tarafta yer alıyor. Güç tuşunun olacağı sağ taraftann ise ne yazıkki bir fotoğraf yok.

Realme 7’nin 90Hz yineleme hızına sahip bir ekranla geleceğini de kutusundan öğreniyoruz.

Peki 7 Pro ile ilgili hiç mi bir şey yok? Olmaz olur mu, var. Gelen bilgilere göre Realme 7 Pro, OLED bir ekrana sahip olacak ve bu ekranın altında bir parmak izi okuyucu bulunacak. Realme 7’nin ekranının LCD olacağı düşünülüyor, yani şirket Pro modelinde biraz daha amiral gemimsi bir hava sunmak için OLED ekran kullanacak gibi.

Realme 7 uygulamalıRealme 7 uygulamalıRealme 7 uygulamalı

Kamera bölümünde Realme 7 ve 7 Pro’nun ortak yanı, arkada 64MP ana kamera + 3 adet daha kamera bizleri karşılıyor, fakat ek kameralarda Pro ve standart modeller çözünürlük, işlev vs. yönünden birbirlerinden farklı olacaktır. .

Standart Realme 7 modelinde, Pro’ya göre önemli bir eksiklik var. Bu modelde 5000mAh batarya, Pro’daki 65W’ın aksine 30W hızlı şarj adaptörüyle şarj olacak. Tabii, 2 modeli ayırmak için bir şeyler lazım firma da haklı.

Fiyat konusunda ise bize bu bilgileri veren kaynak, 230USD – 250USD arası bir fiyatı, Realme 7 için söylüyor. Pro modelinin fiyatı nasıl olur şu anda bilemiyoruz.

Realme markasını beğeniyor musunuz?

https://www.gsmarena.com/realme_7_also_spotted_in_live_unboxing_shots_complete_with_basic_specs-news-44994.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap