İlginizi Çekebilir

Galaxy A42 5G, Snapdragon 750 İşlemciye Sahip İlk Telefonlardan Olacak!

galaxy a42 5g

Bildiğiniz gibi Samsung, geçtiğimiz ay kendi en uygun fiyatlı 5G’li akıllı telefonu Galaxy A42’yi duyurmuştu. Fakat bu duyuru, tam bir duyuru değildi. Şirket telefonun özellikleri ile ilgili hiçbir bilgi paylaşmadı. Ama Samsung’un telefonun donanımsal özelliklerini açıklamamak konusundaki gerekçesini, az sonra anlamış olacağız.

Kaynak kodun ekran görüntüsü

*Galaxy A42 5G kaynak kodları

Bildiğiniz gibi dün, Qualcomm bize Snapdragon 750G işlemcisini gösterdi. Bu işlemci, orta seviyeye büyük bir soluk getirecek ve kullanan ilk telefonlardan biri de yukarıdaki karşılaştırmalı kaynak koduna göre Galaxy A42 5G. Samsung, bu telefonu duyurduğunda Snapdragon 750G isimli bir işlemci henüz yoktu, o yüzden telefonla ilgili detayları şirketin neden paylaşmak istemediğini anlıyoruz. Demekki neymiş, isteyince sızdırılamayan telefon yapılabiliyormuş.

Tabii şunu belirtmemiz gerekiyor, kaynak kodları cihazda yer alan işlemcinin Snapdragon 750G olduğunu açıkça söylemiyor. Snapdragon 750G’de 2.2 GHz hızında çalışan 2 adet yüksek performanslı ve 1.8GHz hızında çalışan 6 adet orta seviye performanslı işlemci çekirdekleri bulunuyor. Bu işlemcide yer alan grafik yongası ise Adreno 619. Kaynak kodlarında bize böyle belirtildiği için, bu telefonda yer alacak işlemcinin Snapdragon 750G olduğunu anlayabiliyoruz.

İşlemciyi göreceğimiz diğer ortaklar arasında Xiaomi gibi üreticiler var, bakalım onlar nasıl cihazlarla gelecek? Tabii Samsung elini çabuk tutarsa, hepsinden önce Galaxy A42 5G’yi satışa sunabilir.

Samsung, telefonla ilgili diğer detayları ne zaman paylaşır bunu bilmiyoruz, fakat gelişmeleri takip edeceğiz.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a42_5g_to_be_one_of_the_first_with_snapdragon_750g-news-45416.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap