İlginizi Çekebilir

OnePlus 8 Pro’nun İlginç Bir Özelliği Ortaya Çıktı!

OnePlus 8 Pro

Akıllı telefon kameraları, çok farklı amaçlar için kullanılabiliyor. Yüz tanıma, makro resimler oluşturma, canlı fotoğraflar gibi onlarca şeyi, cebimizdeki telefonlar sayesinde yapabiliyoruz. Geçmişte fotoğraf çekebilen bir telefon “en iyi” kabul edilirken, şimdi üreticilerin, en iyisi için daha çok çaba harcaması gerekiyor.

İşte OnePlus, sanıyoruz biraz çaba harcamış ve OnePlus 8 Pro’nun kamerasına gizli bir X-ray özelliği eklemiş.

Ne bu özellik derseniz, 5MP renk filtre kamerası, bazı plastik tiplerini tanımlayabiliyor. 5MP filtre kamerasının Photochrom modu etkinken, örneğin bir bilgisayar klavyesine telefonunuzu yaklaştırdığınızda, cihazın içindeki elektronik devreleri görebilirsiniz. Yahu şu klavyemin altında ne var acaba diye merak edenler için bence oldukça güzel bir özellik olmuş. Kamera bu moddayken, Apple TV kutusunun içinde de ne olduğunu görebiliyorsunuz.

OnePlus 8 Pro’nun bu küçük numarasını, televizyon kumandası ve setüstü kutusu gibi İR (kızılötesi sensör) olan cihazlarda kullanamıyorsunuz, bunu belirtmiş olalım.

Ben Gesk adlı bir Twitter kullanıcısı, bu özellikle ilgili bir video paylaştı, aşağıdan izleyebilirsiniz.

OnePlus 8 Pro’nun bu renk filtre kamerası, bazılarınızın hayal ettiği “sıkıntılı” şeylerde size yardımcı olamayacak. Yukarıda yazdığım gibi İR destekli cihazların dışında, bazı cihazların derinliklerine inebilirsiniz. Eğer OnePlus 8 Pro’yu yurtdışından satın aldıysanız veya bu içeriği farklı bir ülkeden okuyan bir OnePlus 8 Pro sahibiyseniz denemelerinizi bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyarız. Son olarak, çıplak gözle göremediğimiz kızılötesi LED’leri de bu teknoloji sayesinde görebileceksiniz.

OnePlus 8 Pro, 999USD fiyat etiketiyle satışa çıkmıştı, özelliklerini aşağıya alıyoruz.

OnePlus 8 Pro özellikleri

 • Ekran: 6,78 inç QHD+, 120 Hz ekran yenileme hızı
 • İşlemci: Snapdragon 865
 • RAM: 8 GB / 12 GB
 • Depolama: 128 GB / 256 GB
 • Arka Kamera: 48 MP ana kamera + 48 MP ultra geniş açı + 8 MP telefoto + 5 MP renk filtresi
 • Ön Kamera: 16 MP
 • Batarya: 4.510 mAh
 • Bağlantı: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1
 • İşletim Sistemi: Android 10
 • Renkler: Siyah, Mavi, Yeşil
 • Boyutlar: 165, 3 x 74,4 x 8,5 mm
 • Ağırlık: 199 gram

Kaynaklar

Haber: https://www.phonearena.com/news/oneplus-8-pro-5g-camera-can-see-through-plastic_id124610 :

Teknik özellikler: https://www.webtekno.com/oneplus-8-pro-fiyati-ozellikleri-h90176.html

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap