Nintendo Switch Lite duyuruldu!


Son bir kaç aydır Nintendo’nun birden fazla Switch modeli üzerinde çalıştığı söylentileri ortalıkta dolanıyordu.
Bu söylentiler tam olarak doğrulanmasa da, ilk Switch’in yanına kardeş geldi. Nintendo Switch Lite Resmi olarak duyuruldu.
Switch Lite bir el konsolu görevi görecek, dolayısıyla Televizyona bağlanmanız için gereken Dock ünitesi yanında bulunmayacak.
Yeni konsolun ilk göze çarpan özelliği D-Pad’in yenilenmiş olması. Switch Lite’ta D-Pad Tek parça olarak sunulacak. Bunun yanı sıra çıkarılabilen Joy-Con’lar, İlk başta söylediğim gibi Dock ünitesi, HD Rumble ve Nintendo’nun sanal gerçeklik cihazı olan Labo desteği de yok.

Switch Lite, 720p çözünürlük veren 5.5″ ekrana sahip. Standart Switch’in 6.2″ ekranını düşündüğümüzde burada da az bir miktar da olsa küçültmeye gittiklerini görüyoruz. Ayrıca USB-C ve HDMI yoluyla TV’ye bağlamak da mümkün olmayacak gibi görünüyor. Yani kendinize ekstra özellikleri olmayan bir el konsolu almak istiyorsanız, Switch Lite bu ihtiyacı karşılamak üzere tasarlanmış diyebiliriz.
Switch Lite’ın daha verimli bir işlemci kullandığını belirten Nintendo bunun da pil süresini %20 ile %30 arasında artırdığını söylemiş.
Her ne kadar cihazın kendisinde çıkarılabilir joy-con bulunmasa da, eğer elinizde joy-con varsa bunları Lite ile birlikte kullanmanız mümkün olacak.
Nintendo’nun yeni el konsolu, 20 Eylül 2019’da 200$ fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap