Microsoft, ZeniMax Media’yı satın aldı!

Eternal

Microsoft, Oyun dünyasına bomba etkisi yaratacak bir satın alım gerçekleştirdi. Bethesda’nında içinde bulunduğu ZeniMax Media’yı 7,5 milyar$’a satın aldı.
Söylentilere göre Microsoft’un asıl istediği sadece Bethesda’yı satın almakmış, ZeniMax bunu kabul etmeyince ZeniMax’i satın almış. Microsoft böyle giderse yeni nesile sağlam giriş yapacak gibi görünüyor.
Zenimax, Bethesda ile birlikte 9 stüdyo’yu barındırıyor.
Bethesda Softworks, İD Software, ZeniMax Online Studios, Arkane Studios, Machine Games, Tango Gameworks, Alpha Dog Games ve Roundhouse Studios.
Bu satın alım ile beraber PREY, Doom, Elder Scrolls, Fallout gibi önemli markalar artık Microsoft’un oldu.
Xbox patronu Phil Spencer tarafından belirtilene göre “Beni en çok heyecanlandıran şeylerden biri de Bethesda’nın gelecekteki oyun yol haritası Xbox konsolu ve PC’de görmek olacak.”
Bethesda Softworks pazarlama ve iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Pete Hines:
“Burada kilit nokta biz hâlâ Bethesda’yız. Hâlâ geçmişte ve yıllardır beraber çalıştığımız stüdyolar tarafından yapılan oyunlar üzerinde çalışıyoruz ve bu oyunlar bizim tarafımızdan yayınlanacak.” 
“Peki bu değişiklik niye? Çünkü ileriye dönük olarak daha iyi oyunlar yapmamızı sağlayacak. Microsoft inanılmaz bir iş ortağı ve bizi daha iyi bir yayıncı ve geliştirici yapacak kaynaklara erişmemizi sağlayacak. Bunun, sizlerin daha iyi oyunlar oynayacağı anlamına geldiğine inanıyoruz.” 
Bethesda’nın tüm oyunları Xbox Gamepass’e eklenecek ve yeni oyunları da çıktığı gibi Xbox Gamepass’e eklenecek.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap