Oppo’nun EKG Sensörlü Akıllı Saati Dünya’ya Açılıyor!

oppo watch

Son yıllarda Apple, Samsung gibi birçok üreticinin katkılarıyla gelişen akıllı saat pazarında Oppo’da bulunuyor. Şirket Mart ayında, Oppo Watch’u Çin dışında, dünya genelinde satışa sunmuştu fakat bu saatte önemli bir eksiklik vardı, EKG sensörü. Oppo, Watch’un küresel versiyonuna niyeyse bu özelliği dahil etmemişti. İşte saatin EKG destekli versiyonu, 24 Eylül’de piyasaya sürülecek.

Oppo Watch EKG Sürümü 24 Eylül'de küresel pazara geliyor

Fakat şöyle bir durum var, EKG sensörünün kullanılabilmesi için bazı ülkelerden belli sertifikaların alınması gerekiyor. Apple Watch ve Galaxy Watch’tan örnek verelim, 2 saat de EKG sensörüne sahip ancak bu özellik, yalnızca yetkili kuruluşların onay verdiği ülkelerde kullanılabiliyor.

Oppo, Watch ECG Edition’ın ABD’de FDA onayından geçtiğini söyledi. Samsung’un ve Apple’ın saatlerinde de alınması aylar süren bu sertifika sürecinin biraz hızlandırılması gerekiyor.

Fakat Samsung şöyle bir şey yapmıştı, EKG sensörüyle satışa çıkan akıllı saatlerinin şirket bu özelliğini etkinleştirmemişti. Bunun sebebi sertifikalardı, gerekli onayları aldıktan sonra Samsung, bu özelliği bir yazılım güncellemesi ile saatte kullanılabilir hale getirdi. Oppo’nun da böyle bir şey yapması mantıklı olabilir.

ÖNERİLEN: Galaxy Watch 3’e Güncelleme!

ÖNERİLEN: Samsung Galaxy Watch 3, ABD’de EKG sertifikası Aldı!

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/oppo_watch_ecg_edition_coming_to_the_global_market_on_september_24-news-45389.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap