İlginizi Çekebilir

Loot Box’lara bir darbe daha!

Loot Box yasağı her an gerçekleşebilir.
Loot Box tartışmaları devletler tarafından mercek altına alındığından beri, Loot Box sisteminin oyunlarda yasaklanması tartışılmakta. Geçtiğimiz hafta Belçika Oyun Komisyonu’nun başlattığı kumar soruşturması sonucu Loot Box’lar dün resmi olarak kumar kategorisine girmişti. Bunun üzerine Hawaii’nin bölge temsilcisi de oyun firmalarının yırtıcı davranışlarına karşı önlem alınması gerektiğini ve bunu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki diğer eyaletlere de sunacağını basın toplantısında açıklamıştı.
Loot Box’lar yasaklanabilir
Şimdi ise Avustralya’da bulunan Victorian Commission for Gambling and Liquor Regulation ( VCGLR ), Loot Box’ların resmi olarak kumar kategorisine girdiğini açıkladı. Victorian yasalarını çiğnediği yönünde yapılan açıklamada, pay to win kullanan oyun firmalarının yırtıcı davranışlar sergilediğini ve gençleri para harcamaya yönelttiğini bu da kumarda olduğu gibi kişiyi daha çok para kullanmaya ittiği için bu kategoriye girdiği belirtildi.
Avustralya’da Loot Box Soruşturması başlatıldı
Legal olarak soruşturma yapılabileceğini belirten VCGLR çalışanlarından Jarrod Wolfe, bu oyun firmalarının Avustralya firması olmadığı için devletin veya mahkemelerin soruşturması gerektiğini belirtti.
Sizce geçtiğimiz haftadan beri artan tansiyonun sonucunda neler olacak?

Merlin’in kazanı

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap