LG Velvet İle İlgili Yeni Bilgiler Geldi!

LG kablosus şarj

LG, başarılı bir marka olma unvanını bir süre önce kaybetmişti. Bunda rakiplerinin acımasız hamlelerinin etkisi vardı elbette ama şirketin çıkardığı cihazlarda yaşanan sorunlar, kullanıcıları LG’den uzaklaştırdı.

Şimdi ise LG, bu kötü gidişatı ortadan kaldırmak için Velvet isimli akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Cihaz orta üst seviyede konumlanacak ve 5G desteğiyle gelecek.

Şimdi ise Kablosuz Güç Konsorsiyumu’ndan gelen bir bilgi, LG Velvet’in 10W kablosuz şarj desteğine sahip olduğunu söylüyor. Bu bilgiye de Power Class 0 alıcısından ulaşıyoruz, bu tekknoloji, 30W’a kadar destek sunuyor normal şartlarda.

Başta yazdığımız gibi LG Velvet, bir amiral gemisi olmayacak. Ancak teknik özellik bakımından çok iddialı olmayacak bu akıllı telefon, LG’nin yeni bir tasarım dilini kullanacak. Şirket, teknik özelliklerle birlikte tasarımda da büyük devrim yapacağını iddia ediyor.

Cihazın teknik özelliklerinden de biraz bahsedelim, Qualcomm’un 5G destekli orta üst seviye işlemcisi SnapDragon 765G işlemciden güç alacak LG Velvet, G ve V amiral gemi serilerinde olduğu gibi çift ekran aksesuarını destekleyecek.

LG’nin paylaştığı arka tasarımda cihazın 3 kameraya sahip olduğu görülüyor. Söylentiler bu üçlü kameranın 48MP ana sensör, 5MP derinik sensörü ve 8MP ultravide sensörü barındırdığını gösteriyor.

LG tarafından doğrulanmadı ancak Velvet akıllı telefonun MIL-STD ve IP68 sertifikalarına sahip olması bekleniyor. LG’nin orta sevviyede canlanmayı hedeflediği Velvet serisi, 7 Mayıs’ta bize resmi olarak merhaba diyecek. Siz LG’ni bu seriyle başarılı olacağını düşünüyor musunuz?

https://www.gsmarena.com/the_lg_velvet_will_support_10w_wireless_charging-news-42887.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.