Lenovo’nun Yeni Tableti, Android 9 İşletim Sistemi İle FCC’de Göründü!

Lenovo tab v7

Büyük ekranlı cihazların çıktığı ilk zamanları hatırlıyor musunuz? İlk zamanlarda ne kadar gerekli olduğunu tartıştığımız büyük ekranlı telefonlar, o dönem phablet olarak isimlendiriliyordu. Lenovo ise geçmişte duyurduğu Phab 1 ve Phab 2 modellerinin yanına, birde Phab 3 modelini eklemeye hazırlanıyor.

Qualcomm SnapDragon 450 işlemci, 3GB RAM gibi giriş seviyesi donamımlarla karşımıza çıkacak cihazın arkasında parmak izi okuyucu ve flaşlı bir kamera bulunacak. Cihazın ekran boyutu ise sıkı durun, tam 7.8 inç

Phab 3, Google’ın Ekim 2017’de sonlandırdığı Project Tango’yuda destekleyecek. Böyle bir şey neden yapıldı bilemiyoruz. Cihazın, Google Play

Geliştirici Konsolu Cihaz Kataloğu’ndan geçtiğini ve PB-6505M  model numarasına sahip olduğunu belirtmekte yarar var.

Bu cihazın bir tablet olacağı düşünülmüyor çünkü Lenovo, tabletlerinde genelde TB ile başlayan model numaraları kullanıyor. Çift bantlı Wİ-Fİ teknolojisine sahip cihazın 7.8 inç olduğunu ise boyutlarından (178 mm x 86 mm, 198mm çarpraz) anlıyoruz. 1080×2160 (Full HD+) piksel çözünürlüğüne sahip bu ekranın yanında, 5180MAh değerinde bir pilde cihaza eşlik edecek. Ancak cihazın FCC’de Lenovo Tab V7 olarak göründüğünü, deminde dediğimiz gibi tabletlerde Lenovo’nun genelde TB model numarası kullandığını düşündüğümüzde cihazın Phab 3 olma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Elbetteki Lenovo, bir değişiklik yaparak bu cihazı bir tablet olarak duyurabilir, bunu duyurulana  kadar öğrenemeyeceğiz.

Cihazla ilgili tüm detayları, yakın zaman içerisinde öğreneceğimizi söyleyebiliriz. Bakalım Lrnovo’nun sürpriz devinin arkasından ne çıkacak?
TAB V7 FCC

Cihazın FCC görselini yukarıdan inceleyebilirsiniz.

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap