OnePlus 8T Geliyor, İşte Sızdırılan Özellikler!

oneplus 8t temsili

OnePlus’ın son yıllarda uyguladığı amiral gemi politikası, OnePlus 8 gibi yılın başında diğer rakiplerini takip eden telefon ailesi ve yılın sonlarına doğru, Note 20 gibi diğer telefonlara rakip olması için çıkardığı T serisi amiral gemisi. İşte şirket, bu yıl da aynı stratejiyi devam ettirecek.

Yeni bir sızıntının aktardığı bilgiler, gelecek olan OnePlus 8T’nin 6.55 inçlik 120Hz yineleme hızı sunan AMOLED ekran içereceğini söylüyor. Ekran boyutu selefi olan OnePlus 8 ile aynı ancak yineleme hızı onda 90Hz’ydi, burada 120Hz, önemli bir artış var.

Yine bir süre önce telefona ait olduğu iddia edilen bir görüntü paylaşılmıştı, bu görüntüden anladığımız, OnePlus 8T, düz bir ekranla sunulabilir. Fotoğrafa aşağıdan bakabilirsiniz.

OnePlus 8T teknik sızıntısı, 120Hz AMOLED ekran ve Snapdragon 865+ içeride

Telefonun arka tarafında, 48MP ana kameranın yer aldığı dörtlü kamera kurulumunu göreceğiz. Ana kamera dışında diğer kameralar; 16MP ultra geniş açı sensörü, 5MP makro kamera ve 2MP derinlik sensörü olarak karşımıza çıkacak, bu kameralar, makro lensin eklenmesi dışında OnePlus 8 ile aynı görünüyor. Tabi şirket yazılımda ne yapmış onu telefon satıştayken öğreneceğiz.

Hatta bununla lgili bir söylenti daha varmış. Aynı sızıntı kaynağı diyor ki, OnePlus 8T, ana kamerada selefinden daha iyi bir görüntüleme sensörü kullanacak. Böylece görüntü kalitesi hissedilir derecede artırılmış olacak. Bu kamera ana kamera olacak, belki performansı ile dikkat çeken OnePlus 8 Pro’nun ana kamerası olabilir, fakat kesin bir bilgi yok.

Tasarımda ise 8T, 8’in tasarım izlerini genel hatlarıyla koruyor. OnePlus 8T, 8GB RAM ve 128GB dahili hafıza tarafından desteklenen Qualcomm’un hız aşırtmalı Snapdragon 865+ işlemcisinden güç alacak.

Yine telefon, pek şaşırtmayan OxygenOS 11 altına inşa edilmiş Android 11 işletim sistemiyle kutudan çıkacak.

Yeni OnePlus telefon, belki ailenin büyük üyesi olacak onePlus 8T Pro ile beraber bu ayın sonu veya Ekim ayının ilk haftasında resmiyet kazanacak. Fiyatın OnePlus 8’e yakın olmasını bekliyorum.

OnePlus 8T hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/oneplus_8t_specs_leak_120hz_amoled_screen_and_snapdragon_865_inside-news-45090.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap