İlginizi Çekebilir

Nokia 9.3 PureView Böyle Gelirse Ortalık Sarsılacak!

N9.3 Pureview temsili

Samsung Galaxy S20 Ultra ve OnePlus 8 serisi, hem tasarımsal hem de teknik olarak şuanda görebileceğiniz en iyi akıllı telefon ekranlarına sahipler. Yine Apple’ın da İphone 12 ile birlikte ekranda büyük değişiklikler yapacağı düşünülüyor.

Bunlara rağmen Nokia 9.3 PureView, ekran teknolojisiyle rakiplerinin önüne geçebilir.

Ekran altı kamera ihtimali güçleniyor!

Güvenilir bir kaynak, Ocak ayında Nokia’nın 9.3 PureView olarak bilinen yeni nesil akıllı telefonu için ekran altı kamera teknolojisini test ettiğini söyledi. Şirket tedbir olarak, popup kamera teknolojisini de test ediyordu.

Normalde akıllı telefonun kızaklı ön kamerayla geleceği düşünülüyordu. Anlaşılan HMD Global, bizi heyecanlandıracak bu gelişmeyle karşımıza çıkacak.

Buradan anladığımız Nokia 9.3 PureView alan tüketiciler daha ince çerçeveler ve çentiksiz bir tasarım görecekler. Ya da “leke mi bu” denilen delik tasarımı görmeyecekler de diyebiliriz:(

Nokia 9.3 PureView, ortaya çıkan raporlara göre 120Hz ekran ile gelecek. Qualcomm Snapdragon 865 işlemcinin güç verdiği cihaz, 5G desteği ile kutudan çıkacak.

Cihazın arka tarafında 64MP ana kamera ve 108MP ultra geniş açı kamerasının tamamladığı penta kamera sistemi bulunacak.

Cihazın tanıtım tarihi ile ilgili şuanda bir bilgi yok. Fakat ekran altı ön kamera teknolojisiyle Nokia 9.3 PureView’u görürsek, beklemeye değecek bir ürün olacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Peki sizin yeni bir tasarım anlayışıyla gelmesi beklenen Nokia 9.3 PureView hakkında fikirleriniz neler?

http://phonearena.com/news/nokia-9-3-pureview-5g-under-screen-camera-120hz-display-leak_id123954

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.