Galaxy Buds + ‘nın Eksiklerini Gideren Kulaklık: AKG N400

akgn400

Samsung, Galaxy S8’i duyurmadan önce, AKG markasını satın almıştı. AKG ile birlikte birçok başarılı aksesuar  piyasaya süren Samsung, AKG’nin gücünden faydalanmaya devam ediyor.

Bu yazımızda, AKG’nin Galaxy Buds +’daki eksikleri gideren kulaklığı, N400’e bakıyoruz.

AKG N400, Galaxy Buds +’dan %30 daha pahalı olmasına rağmen hâlâ Apple’ın Airpods Pro’suna göre daha ucuz.

Yeni N400 kulaklıklar, aktif gürültü önleme (ANC) özelliğiyle geliyor. N400, sağ ve sol kulaklıklara sahip ve tam kablosuz. 8.2mm ses sürücüsüyle gelen kulaklıklar, çeşitli kontroller yardımıyla rahatça kullanılabiliyor.

Kulaklıklar 6 saat dinleme (ANC etkinken 5 saat) süresi sunuyor. Hızlı şarj ile 10 dakikalık şarjla 1 saatlik kullanım imkanı elde edebiliyorsunuz.

Gürültü engelleme özelliği, kulaklık başına 2 mikrofon kullanıyor ve müziğinizin sesini bozulma olmadan iletiyor. Ortam duyarlılığı, akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz mobil uygulama ile kontrol edilebiliyor. Sol kulaklığa dokunduğunuzda TalkThru’yu açılır ve etrafınızdakileri dinleyebilirsiniz.

Sağ kulaklıkla çalan şarkıyı değiştirebilir, bir dokunuşla gelen aramaya cevap verebilir, kaydırma hareketleriyle ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Siri, Bixby ve Google Asistan desteği ile sesli komutları kullanabilirsiniz.

AKG N400, IPX7 suya dayanıklılık sertifikasına sahip,, bu sayede 1m derinliğe sahip suda kulaklıklar 30 dakika boyunca su geçirmiyor. Havuzda yüzerken bile kullanabilirsiniz de, o kadar abartmayın bizce:(. Fakat ter, yağmur ve kazayla dökülen sular, bu kulaklıkları korkutamaz.

AKG N400, şuanda sadece Samsung’un Kore sitesinde görünüyor, yani sadece Kore’de satışta. Cihazın USD ve EURO cinsinden yaklaşık fiyatları sırasıyla 190USD ve 170EURO. Ürün Siyah ve Gümüş dahil 4 renge sahip.

Açıkçası cihazın Türkiye’de satışa çıkmasını bekliyorum, çünkü gerçekten beğendim. Tabi alıp kullanmayacağım ama daha uygun bir fiyata hem kablosuz bir kulaklık, hem de daha iyi bir ses performansı almak herkesin hoşuna gidecektir. Peki AKG’nin yeni kulaklığı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/akg_n400_pack_the_noise_cancellation_and_waterproofing_that_the_galaxy_buds_are_missing-news-42332.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.