Destiny 2’yi Bu Sayede Akıllı Telefonunuzda Oynayabileceksiniz!

Xbox Live Gold

Bulut üzerinden oyun oynama teknolojisi son birkaç yıldır üreticilerin gündeminde. Kullanıcıların binlerce Dolar verip bir bilgisayar alması yerine internet üzerinden, sunucu tabanlı bir bilgisayarda oyun oynamasını amaçlayan bulut oyun sistemleri, aylık veya yıllık, cüzi fiyatlara sahip oluyorlar.

Şuanda Google Stadia ve Nvidia Geforce Now hizmetleri ön planda olsa da Sony’nin Playstation Now hizmeti, Microsoft’un da Project X cloud hizmeti diğer sağlayıcılar olarak öne çıkıyor. Microsoft henüz Project X Cloud’u kullanıma sunmadı, Eylül ayında kullanıma açılacak.

Project XCloud, Eylül ayında gelecek olsa da hizmetin hangi platformlarda kullanılabileceği bilinmiyordu. Gerçi ben az çok tahmin ediyordum. Son açıklamalara göre Android ve İOS cihazlarınızdan Xbox ve PC oyunlarını oynayabileceksiniz.

Daha da güzel olan, Microsoft’un Project XCloud hizmetini Xbox GamePass Ultimate aboneliğine dahil etmesi, yani ayda 15USD vererek yüzlerce oyunu tablet ve telefon, Xbox One ve Pc’de oynamanın keyfini çıkaracaksınız.

Microsoft’un Xbox GamePass hizmetleri, hiçbir ücret ödemeden yüzlerce oyuna sahip olmanızı sağlıyor. Yanında bir de bu hizmet eklenince Türkiye’de çok olmasa da genel anlamda uygun bir fiyatla hizmet karşımıza çıkıyor.

Microsoft, bu haftanın başında yaptığı Xbox sunumunda yeni oyunlarını oyuncuların beğenisine sundu, bunun yanında nispeten eski diyebileceğimiz bir oyundan da haber aldık. Bu oyun Destiny 2’ydi. Şirketin açıklamasına göre Destiny 2, Eylül ayında GamePass’e dahil edilecek ve bu aynı zamanda Project XCloud’ta da oyunu göreceğimizi ve bir sürü cihazdan oynayabileceğimizi gösteriyor.

Yani GamePass Ultimate abonesiyseniz hareket hâlinde bile olsanız bu oyunu telefon veya tabletinizden oynayabileceğinizi söylemiş olalım.

Forsaken ile başlayan tüm genişletmeler, tüm Xbox Game Pass aboneleri için Destiny 2 ile birlikte ücretsiz olarak sunulacak. Bir sonraki Destiny 2 genişletmesinin, (Beyond Light’ın) 10 Kasım’da yayımlanacağını ve tüm Xbox GamePass abonelerine ücretsiz olarak sunulacağını da ekleyelim.

Project XCloud, Türkiye’de sunulacak mı bunu bilmiyorum ancak internet altyapımız iyileşmezse bu hizmetleri kullanabilmemiz pek mümkün görünmüyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

https://www.phonearena.com/news/Destiny-2-Android-iOS-Microsoft-Project-xCloud_id126181

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap