WhatsAPP Yedekleri, Google Drive Alanından Tüketmeyecek!

311220172156067962696_2.jpg

Dünya’nın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsAPP, Google ile yeni bir iş birliğine hazırlanıyor.

Bundan yaklaşık 2 yıl önce WhatsAPP, Android ve İOS cihazlar için yedekleme hizmetini duyurmuş, Google Drive ve Apple İcloud ile iş birliği yapmıştı. Şimdi Google ile yapılan anlaşmayla WhatsAPP yedekleri Google Drive alanınızdan tüketmeyecek. Ancak Google, hizmetin yürürlüğe gireceği Kasım ayına kadar verilerinizi yedeklemenizi istiyor. Ayrıca artık, 1 yıldan eski WhatsAPP  yedekleri silinecek. Bu yüzden yedeklerinizi belirli aralıklarla düzenlemenizi ve ya otomatik yedeklemeyi açmanız gerekiyor.

WhatsAPP yedeklerine sadece mesajlaşma ve ses kayıtları gibi sohbet bileşenlerimi, yoksa medya dosyalarıdamı dahil edecek bunu bilemiyorum. Ancak 200MB’den fazla yedeği bulunan benim gibi biri için oldukça işe yarayacak gibi duruyor.

WhatsAPP, Apple ile böyle bir iş birliği yaptımı bilemiyoruz fakat Android kullanıcılarına E-posta gönderilmeye başlandı. Sizde bu süre zarfında gelen kutunuzu kontrol edebilirsiniz.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap