Sony, Audiokinetic’i satın alıyor!


Sony, Oyun VB. işlerde ses düzenleyici olarak yer alan Audiokinetic’i satın alıyor. Satın alma anlaşmasının, 31 Ocak 2019’da tamamlanması bekleniyor.
Bu satın alma sayesinde Sony, Playstation ekosistemine değer katmak için, Audiokinetic’in ses tasarımları teknolojilerinden yararlanacak. Audiokinetic, bağımsız olarak da çalışmalarını sürdürebilecek.
Sony Interactive Entertainment başkan ve CEO’su John Kodera: “Zengin ve her şeyi kapsayan bir ses deneyimi, genel oyun deneyiminde git gide daha kritik hale geliyor ve hatta oyuncunun oyunun içine girmesini ve duygularının artmasını sağlıyor. Audiokinetic oyun endüstrisi için önde gelen bir ses çözümleri sağlayıcısı ve bu satın almanın PlayStation platformunu daha da büyüteceğinden ve oyun sektörünün geneline katkıda bulunacağından eminiz. Hedefimiz Audiokinetic’in bağımsızlık ve platform tarafsızlığını korurken şirketin ses teknolojisini geliştirme çabalarını desteklemek.”
Audiokinetic’in Sony tarafından satın alınması konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap