Samsung’tan Galaxy Note 20 Fiyatıyla İlgili Sürpriz Gelebilir!

note 20-temsili

Virkaç gün öncesinde Samsung’un , Galaxy Note 20’yi oldukça yüksek bir fiyat etiketiyle satışa sunacağını düşünüyorduk, buradaki dayanağımız ise ortaya çıkan raporlardı. Tabii teknoloji dünyasında sızıntı ve raporlar biter mi, bitmez. Şimdi analistler, Samsung’un cihaza olan talebi artırmak için fiyatı düşürebileceğini belirtiyorlar.

Günye Kore’den bir kaynak olan outlet de aynı şeyi iddia ediyor. Bu kaynaklar, Galaxy Note 20 serisinin Galaxy Note 10 serisine göre daha uygun fiyatlandırılacağını söylüyor.

Standart Galaxy Note 10 modeli, Güney Kore’de yaklaşık 1040USD fiyatla satıştaydı. Yeni Note 20’de ise bu fiyatın 999USD olacağı bu sızıntılarda öngörülüyor.

Yine Galaxy Note 10+’nın fiyatı 1249USD civarındaydı, yerine geçecek Note 20 Ultra ise 1207USD’dan daha ucuz olacak.

Covid-19 sebebiyle Samsunng’un Galaxy S20 satışları çok düşük seviyelerde seyretti, şirket telefonlara olan ilgiyi artırmak için biraz daha uygun fiyatla karşımıza çıkabilir. Ayruca OnePlus, Apple ve Huawei gibi üreticiler yılın ikinci yarısında yeni amiral gemilerini duyuracak ve Samsung, bu yarışta geri kalmak istemiyor. Eğer fiyatlar diğer modellerden daha ucuz olursa, cihazın satışlarını olumlu yönde etkileyecektir.

Bu sızan fiyatlar Güney Kore için geçerli olsa da Samsung, ilgiyi artırmak için dünya genelinde böyle bir fiyat politikası izlemeli bizce.

Öte yandan, bu cihazlar diğer ülkelerde satışa çıktığında Güney Kore parası doğrudan USD’ye çevrilmeyecek, buna örnek 1040USD fiyyata çevirdiğimiz Galaxy Note 10, ABD’de 949USD fiyat etiketile satışa sunulmuştu. Yani Galaxy Note 20’nin fiyatı da 900USD’a kadar düşebilir.

Şunu ekstradan belirtelim, bu sızıntının kaynağı çok güçlü değil, sağlam bir kaynaktan doğrulanana kadar şüpheyle yaklaşmakta yarar var.

Ayrıca Samsung, Galaxy S20’deki düşük sevkıyat adedinden dolayı Note 20’den de çok ümitli değil. Bu seri için ne kadar bileşen siparişi vereceğini düşünen şirket, düşen talep nedeniyle akıllı telefon üretimini %50’den fazla azaltmıştı.

Samsung Galaxy Note 20 hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.phonearena.com/news/Galaxy-Note-20-price-might-be-lower-than-Note-10_id125857

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap